Informacje
 • Śnieg w kwietniu? Taki klimat

  25-04-2016 09:06 Są miejsca, gdzie warto założyć grubą puchową kurtkę

  Śnieg w Zakopanem

  TVN24

  Temperatura w ciągu dnia jest dodatnia, ale nocą miejscami spada poniżej zera. Mroźnej pogodzie towarzyszą opady śniegu, które wystąpiły w Bieszczadach, na Podhalu, na Ziemi Lubuskiej i Przedgórzu Sudeckim.

  W Polsce sypnęło śniegiem, przez co w Karpatach zrobiło się biało. W Zakopanem aura jest zdecydowanie bardziej zimowa niż wiosenna. Wszystko za sprawą białego puchu, którego spadło tam kilka centymetrów.

  Śnieg i przymrozki

  Zimową aurę jeszcze dopełnia ujemna temperatura, która w nocy wystąpiła w niemal całym kraju. Najzimniej było na południu i zachodzie Polski. Termometry w Jeleniej Górze i Pile wskazywały -4 st. C.

  Jak informuje nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek, za obecną aurę odpowiedzialne są układy niżowe znad Skandynawii, Morza Północnego i Bałkanów. To one przeciągają zimne i wilgotne masy powietrza z północy.

  Biało w Polsce

  W Polsce kwietniowy, mokry śnieg spadł na Bieszczady, Podhale, a także lokalnie na Ziemię Lubuską i Przedgórze Sudeckie. W poniedziałek rano poprószyło w rejonie Słubic, w Zgorzelcu, Legnicy i Jeleniej Górze.

  Jak długo potrwa "atak zimy"? Według autorskiej prognozy pogody Tomasza Wasilewskiego, początek tygodnia jeszcze będzie chłodny, ale tuż przed majówką czeka nas ocieplenie. Na termometrach zobaczymy wtedy do 20 stopni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...