Informacje
 • Śląsk liże rany po piątkowych burzach

  05-05-2012 11:50 Uszkodzone drogi, podtopione domy
  Śląsk liże rany po piątkowych burzach

  Najbardziej ucierpiały lokalne drogi

  fot. archiwum TVN24

  Uszkodzone drogi, podtopione domy, naruszone umocnienia potoków i rzek - to skutki burz, które w ostatnim czasie przechodziły nad województwem śląskim. Szkody odnotowano w Beskidzie Żywieckim i w jurajskiej Pilicy.

  Z danych zebranych w sobotę rano przez działające przy wojewodzie śląskim Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wynika, że najtrudniejsza sytuacja miała miejsce w gminie Rajcza.

  Zniszczone drogi

  Woda podtopiła tam 14 budynków mieszkalnych, uszkodziła ok. 200 metrów drogi powiatowej w Rajczy Dolnej oraz fragment drogi gminnej Rajcza - Nickulina, a także naniosła żwir i kamienie na lokalną drogę.

  Na terenie tej gminy zniszczony został też mur oporowy Białego Potoku oraz uszkodzony brzeg rzeki Soły poniżej nowowybudowanej opaski w Rajczy Dolnej.

  Podobnych zniszczeń dokonała burza w sąsiedniej Milówce. Również tam odnotowano lokalne podtopienia i zamulenia, poniszczone zostały umocnienia brzegowe i uszkodzone zostały fragmenty dróg i rowów. W sobotę rano w okolicach Milówki nadal trwało szacowanie szkód.

  Zmarnowane uprawy

  W gminie Pilica na terenie powiatu zawierciańskiego w wyniku piątkowych opadów silnie zamulone zostały droga powiatowa Zawiercie - Żarnowiec między miejscowościami Sławniów i Kleszczowa, a także lokalna droga między Cisową a Smoleniem. Obie te drogi pozostały przejezdne.

  W pobliżu Pilicy, w miejscowości Cisowa, zalanych zostało ok. 30 hektarów upraw, a na gminnej drodze między miejscowościami Sławniów i Wierbka podmyty został most.

  Znów popada

  Sobota w woj. śląskim ma być pogodna, dopiero wieczorem spodziewane są zachmurzenie i opady. Deszcz może padać również w niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...