Informacje
 • "Siedzimy na plaży i co chwilę coś takiego się pojawia". Trąby wodne w Ustce

  21-08-2018 15:47 Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24
  Trąba wodna w Krynicy Morskiej Foto: Kontakt 24/Jeremiasz | Video: Kontakt 24/Katarzyna Kejt

  Niecodzienne zjawisko trąby wodnej obserwowali we wtorek plażowicze w Ustce. Wirujący lej dotknął powierzchni morza, a potem nagle zniknął. Pojawiły się jednak kolejne. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

  Zdjęcia trąby wodnej w Ustce przesłał we wtorek na Kontakt 24 odpoczywający w tej miejscowości pan Jeremiasz. Jak powiedział w rozmowie z portalem tvnmeteo.pl, pierwsza z trąb pojawiła się po południu. Był bardzo zaskoczony, widząc schodzący ku wodzie lej, przecinający niebo.

  "Taką pogodę mamy dzisiaj"

  - Patrzymy, a tutaj nagle tworzy się trąba. Po raz pierwszy widzę coś takiego. Trąba robiła się coraz większa, dotknęła wody. Po jakiejś chwili zniknęła. Siedzimy na plaży i co chwilę coś takiego się pojawia - opowiadał Reporter 24. - Taką pogodę mamy dzisiaj - dodał. Przyznał, że obserwowane zjawisko "jest ciekawe, ale nie do końca przyjemne".

  Podczas rozmowy z redakcją naszego portalu poinformował, że kolejne dwie trąby tworzyły się nad bałtyckimi wodami.

  Sprzyjające warunki

  Synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński poinformował, że wtorkowa aura sprzyja tworzeniu się takich zjawisk nad Morzem Bałtyckim. Znajduje się tam aktywny front chłodny, a w okolicach Ustki pojawiają się mocno wypiętrzone chmury Cumulonimbus.

  Trąba wodna jest znacznie słabsza od trąby powietrznej. Jest w dużym stopniu przezroczysta i w początkowej fazie można ją zauważyć tylko dzięki śladowi, jaki zostawia na powierzchni wody. Trąby wodne nie należą do rzadkości, ale większość rozpada się przy dojściu do lądu.

  Byłeś świadkiem ciekawego zjawiska atmosferycznego? Podziel się nim z nami, wysyłając nagrania lub zdjęcia na Kontakt 24.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...