Informacje
 • Pożar po uderzeniu pioruna. "Przyleciał sąsiad i powiedział, że dach się pali"

  25-08-2018 12:44 Spłonęło całe poddasze
  W Niegowej piorun uderzył w dom Foto: TVN24 | Video: TVN4

  Piątek obfitował w gwałtowne burze. Podczas tej, która przeszła nad miejscowością Niegowa w województwie śląskim, w dach domu mieszkalnego uderzył piorun.

  Burza przeszła w piątek po godzinie 16 w miejscowości Niegowa w powiecie myszkowskim w woj. śląskim. W dach budynku mieszkalnego uderzył piorun. Poddasze domu spłonęło niemal doszczętnie, dach nie nadaje się do użytku - powstała w nim ogromna dziura. Na szczęście nikt z mieszkańców nie został ranny.

  Zamigotało światło

  Strażacy zabezpieczyli dach folią, ponieważ mieszkańcy obawiali się, że najmniejszy opad deszczu może spowodować kolejne zalanie. Podczas akcji gaśniczej strażacy musieli użyć dużo wody, która przelała się przez pierwsze piętro, niszcząc znaczną część mienia.

  Burza zaskoczyła mieszkańców domu. Jak relacjonowali, pili kawę, gdy nagle usłyszeli potężny huk. Zamigotało światło, ale nie zauważyli nic niepokojącego. Po chwili przyszedł do nich sąsiad z informacją, że dach płonie.

  - Przyleciał sąsiad i mówi: "pali się". Nie wiem, co się stało, chyba uderzył piorun. Musimy tutaj mieszkać, nie wiem co będzie dalej - mówiła w TVN24 jedna z mieszkanek domu.

  Trwają oględziny

  Dom gasiło osiem zastępów straży pożarnej. W domu nie ma prądu, ale w najbliższym czasie ma być on podłączony. Na miejscu pojawił się już ubezpieczyciel, który prowadzi oględziny dachu. Po oględzinach  będzie można zacząć go naprawiać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....