Informacje
 • Policja potwierdza: pod Rysami znaleziono ciało zaginionego turysty z Pomorza

  07-11-2018 19:06 Pogoda w górach jest zdradliwa - ostrzega TOPR
  Poszukiwania prowadzono w rejonie Rysów Foto: Shutterstock | Video:  

  Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli w środę ciało mężczyzny w rejonie Buli pod Rysami w Tatrach. To poszukiwany od niedzieli 31-latek z województwa pomorskiego – potwierdziła po południu policja.

  W niedzielę z Zakopanego wyruszył w góry 31-letni Damian R., mieszkaniec Pomorza. W planach miał zdobycie Rysów. Według informacji jego znajomych, którzy od kilku dni poszukiwali zaginionego, miał on zameldować się w schronisku nad Morskim Okiem. W niedzielę urwał się z nim kontakt, nie dotarł też na umówione spotkanie.

  Policja: to ciało zaginionego turysty z Pomorza

  W środę rowadzący poszukiwania w rejonie Rysów ratownicy TOPR z pokładu śmigłowca wypatrzyli ciało mężczyzny. W trudno dostępne miejsce wyruszyła grupa ratowników. Odnalezione ciało zostało śmigłowcem przetransportowane do Zakopanego.

  Po południu policja potwierdziła, że są to zwłoki poszukiwanego turysty z Pomorza.

  Zdradliwa pogoda

  Choć listopad jak dotąd był słoneczny i jak na tę porę roku bardzo ciepły, a warunki do uprawiania turystyki wydają się bardzo dobre, to trzeba pamiętać, że w wyższych partiach Tatr mogą występować oblodzenia.

  Pracownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ostrzegają też osoby wychodzące w góry przed szybko zapadającym zmrokiem. Zalecają zabierać ze sobą latarki i czołówki.

  W nocy temperatura w górach spada poniżej zera. Powyżej 1800 m n.p.m., w żlebach i na północnych stokach, miejscami występują niewielkie płaty śniegu, na których należy zachować szczególną ostrożność – ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

   
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...