Informacje
 • Połamane gałęzie, uszkodzone dachy. Zniszczenia po silnym wietrze w Polsce

  17-02-2020 18:28 Strażacy mieli pełne ręce roboty
  Silny wiatr łamał gałęzie Foto: PAP/Darek Delmanowicz | Video: tvn24, Kontakt 24, miastokołobrzeg.pl

  Silny wiatr uszkodził na Podkarpaciu linie energetyczne, przez co cztery tysiące odbiorców było bez prądu. Również na Pomorzu odnotowano interwencje związane z wichurami.

  Przez ostatnią dobę podkarpaccy strażacy wyjeżdżali ponad 100 razy do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru w regionie - poinformował w poniedziałek po południu rzecznik prasowy podkarpackich strażaków Marcin Betleja.

  Dodał, że większość interwencji strażaków dotyczyła usuwania powalonych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach.

  - W 26 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone pokrycia dachowe na budynkach gospodarczych oraz mieszkalnych. Na szczęście nikomu nic się nie stało - zaznaczył.

  Na Podkarpaciu na skutek silnego wiatru, który uszkodził 10 linii energetycznych średniego napięcia, w poniedziałek rano cztery tysiące odbiorców pozbawionych było prądu. Jak powiedział po południu Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja w Rzeszowie, awarie zostały usunięte.

  - Sytuacja wróciła już do normy – dodał.

  Groźne także na północy

  - W poniedziałek rano na Pomorzu Zachodnim odnotowano łącznie 74 zdarzenia, z czego 40 związanych było z silnym wiatrem - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej młodszy kapitan Tomasz Kubiak. Dodał, że służby nie odnotowały osób poszkodowanych.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wcześniej ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla części województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego oraz podkarpackiego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...