Informacje
 • Połamane gałęzie, uszkodzone dachy. Zniszczenia po silnym wietrze w Polsce

  17-02-2020 18:28 Strażacy mieli pełne ręce roboty
  Silny wiatr łamał gałęzie Foto: PAP/Darek Delmanowicz | Video: tvn24, Kontakt 24, miastokołobrzeg.pl

  Silny wiatr uszkodził na Podkarpaciu linie energetyczne, przez co cztery tysiące odbiorców było bez prądu. Również na Pomorzu odnotowano interwencje związane z wichurami.

  Przez ostatnią dobę podkarpaccy strażacy wyjeżdżali ponad 100 razy do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru w regionie - poinformował w poniedziałek po południu rzecznik prasowy podkarpackich strażaków Marcin Betleja.

  Dodał, że większość interwencji strażaków dotyczyła usuwania powalonych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach.

  - W 26 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone pokrycia dachowe na budynkach gospodarczych oraz mieszkalnych. Na szczęście nikomu nic się nie stało - zaznaczył.

  Na Podkarpaciu na skutek silnego wiatru, który uszkodził 10 linii energetycznych średniego napięcia, w poniedziałek rano cztery tysiące odbiorców pozbawionych było prądu. Jak powiedział po południu Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja w Rzeszowie, awarie zostały usunięte.

  - Sytuacja wróciła już do normy – dodał.

  Groźne także na północy

  - W poniedziałek rano na Pomorzu Zachodnim odnotowano łącznie 74 zdarzenia, z czego 40 związanych było z silnym wiatrem - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej młodszy kapitan Tomasz Kubiak. Dodał, że służby nie odnotowały osób poszkodowanych.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wcześniej ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla części województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego oraz podkarpackiego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...