Informacje
 • Podtopienia, połamane drzewa, problemy na drogach. Skutki ulew na Śląsku

  05-08-2020 10:14 Odnotowano 170 interwencji
  Pogoda na dziś Foto: Inge Maria/Unsplash | Video: TVN24

  Ulewne opady deszczu, jakie nawiedziły we wtorek południowe regiony kraju, spowodowały wiele komplikacji. Na Śląsku odnotowano ponad 170 interwencji strażaków.

   

  W ciągu ostatniej doby padało dość intensywnie w całym kraju, z wyjątkiem północnego zachodu.

  Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, największe sumy opadu za ostatnią dobę odnotowano w:

  - Ostrołęce (woj. mazowieckie) - 35,7 litra na metr kwadratowy;

  - Komańczy (woj. podkarpackie) - 34,1 l/mkw.;

  - Stuposianach (woj. podkarpackie) - 33,6 l/mkw.

  Jak napisano w porannym środowym raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, ogółem ostatniej doby w regionie odnotowano 172 interwencje związane z warunkami atmosferycznymi - najwięcej dotyczyło podtopień i połamanych drzew.

  Utrudnienia komunikacyjne

  Wskutek wtorkowych obfitych opadów, podobnie jak przy poprzednich, zalane zostały ulice Piłsudskiego w centrum Bytomia oraz Frenzla, prowadząca w stronę bytomskiej dzielnicy Miechowice. Ulice te, którymi przebiegają odcinki drogi krajowej nr 94, stały się czasowo nieprzejezdne.

  Niekorzystne warunki mogły przyczynić się do kilku wtorkowych zdarzeń na drogach regionu. We wtorek rano po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na gliwickim węźle Sośnica przez pół godziny zablokowana była jezdnia autostrady A4 w kierunku Krakowa.

  Ponad cztery godziny trwały utrudnienia na trasie S52 między Skoczowem i Cieszynem. Po uderzeniu w bariery samochodu ciężarowego, rozszczelnił się jego zbiornik paliwa. Droga była zablokowana w obu kierunkach, zorganizowano objazdy. Ponad godzinę trwały utrudnienia na DK81 w Zbytkowie: po zderzeniu samochodów osobowego i ciężarowego zablokowana była jezdnia w kierunku Skoczowa.

  W środę rano służby kryzysowe wojewody śląskiego poinformowały też o zerwaniu we wtorek wieczorem przez samochód ciężarowy sieci trakcyjnej na linii kolejowej Żywiec–Sucha Beskidzka, pomiędzy stacją Żywiec i przystankiem Żywiec-Sporysz.

  Jak podało WCZK, sieć została zerwana, przewróciły się dwa słupy, nie było osób poszkodowanych, pociągi osobowe skierowano na objazd. W środę przejechać miały tamtędy trzy pary pociągów spółki PKP Intercity: Szczecin–Zakopane, Katowice-Zakopane i Bydgoszcz-Zakopane.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....