Informacje
 • "Niewidoczny lód na drogach i chodnikach". Gołoledź

  11-01-2016 09:05 Uwaga na śliskie chodniki

  Niebezpieczna gołoledź

  Fot.: Kontakt 24 / Krojo, film: TVN Meteo

  W całym kraju pada deszcz ze śniegiem, śnieg lub marznący deszcz, powodujący gołoledź. Trudna sytuacja atmosferyczna prowadzi do licznych stłuczeń i złamań.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. Występujące w całym kraju opady i temperatura bliska 0 stopni powodują, że chodniki i drogi w wielu miejscach w Polsce są oblodzone i śliskie, co skutkuje wieloma wypadkami.

  Wiele stłuczeń, złamania

  W niedzielę 10 stycznia sytuacja w Krakowie była bardzo trudna. Tylko do godz. 13 na oddział ratunkowy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zgłosiło się ponad 40 osób z potłuczeniami i złamaniami. Było także wiele zgłoszeń i interwencji pogotowia ratunkowego.

  - Najczęściej były to wezwania do upadków na chodniku, bo te chodniki były najbardziej śliskie, były bardzo oblodzone. To były wezwania do urazów głowy, do stłuczeń, do ran głowy, a także do złamań w obrębie kończyn dolnych - relacjonuje Joanna Sieradzka, rzecznik Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. - Było to bardzo niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych, ponieważ dla nich takie złamania mogą mieć bardzo poważne konsekwencje i zaważyć na ich dalszej sprawności - dodaje.

  Trudne warunki we Wrocławiu

  Na skrzynkę Kontaktu 24 przychodzą relacje Reporterów 24 o trudnych warunkach pogodowych, panujących dzisiaj także w innych miastach. Krojo przesłał zdjęcie gołoledzi we Wrocławiu, gdzie chodnik aż błyszczy od pokrywającego go lodu.

   

  U Was także panują trudne warunki pogodowe? Przesyłajcie zdjęcia i filmy na Kontakt 24.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wina drogowców, urzedników, miast i gmin. Skandal!
  Koles rolnik sam nie rozumie co napisał. "Zima ma to ze jest zimno" _czyli zima jest snieg lód slisko i ...UWAZAMY a nie zrzuczamy wine na wszystkich ludzi na swiecie (poczynajac od drogowców) tylko nie na...siebie
  ~Ziomkowy /2016-01-11 18:19
 • zima
  zima ma to ze jest zimno a nasi gospodarze czy drogowcy zostali oczywiscie zaskoczeni gdyby placili za szkody wszelkie wtedy by dzialali spiochy a sol gdzie znowu w kielbasie.
  ~rolnik /2016-01-11 10:09

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...