Informacje
 • Niebezpiecznie w górach.
  Uwaga na intensywne opady śniegu

  21-01-2018 07:50 Sprawdź prognozę ostrzeżeń na kolejne dni

  Przed nami mroźne dni

  Visualhunt (CC BY-SA 1.0), IMGW

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech regionów. Dotyczą intensywnych opadów śniegu. Prognozowane jest także wydanie kolejnych alertów w najbliższych dniach.

  W ostatnich dniach sytuacja pogodowa w Polsce była trudna - nękał nas przede wszystkim silny wiatr, a miejscami też intensywne opady śniegu.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi również w niedzielę i poniedziałek.

  Aktualne ostrzeżenia

  W niedzielę w województwach podkarpackim, śląskim i małopolskim w subregionach południowych spodziewane są intensywne opady śniegu. W regionach podgórskich i w górach może spaść go do 20 centymetrów.

  Ostrzeżenia utrzymają się od godziny 9 rano w niedzielę do godziny 5 rano w poniedziałek.

   

  Prognoza ostrzeżeń

  Później na niedzielę IMGW prognozuje silny mróz w dwóch województwach. Dla województwa warmińsko-mazurskiego prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do -7 stopni Celsjusza na południowym zachodzie województwa. Lokalnie wystąpi spadek temperatury do -15 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie to może utrzymać się do godziny 7.30 rano w poniedziałek.

  W województwie podlaskim prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do -7 stopni Celsjusza na południowym zachodzie województwa. W północnej połowie regionu lokalnie spadek temperatury do -15 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie utrzyma się do godziny 7.30 w poniedziałek.

  W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym wschodzie zapowiadane są alerty przed silnym mrozem. Na Warmii i Mazurach temperatura może ponownie spaść do -15 st. C. Ostrzeżenie utrzymać może się do godziny 7.30 we wtorek.

  Sprawdź, co czeka nas w najbliższych dniach w pogodzie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...