Informacje
 • Nawałnica i gradobicie.
  W kilka chwil zrobiło się biało

  03-05-2018 18:06 Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Piorunująca noc w Nowym Dworze Mazowieckim Foto: Kontakt 24 | Video: Michał/Kontakt 24

  W ciągu dnia było słonecznie i gorąco, a później miejscami zrobiło się wręcz biało. Front, który przechodzi nad Polską, przyniósł w wielu regionach burze, grad i ulewny deszcz. Zdjęcia i nagrania otrzymujemy na Kontakt 24.

  Nad Polską przechodzi front atmosferyczny. Za nim płynie chłodne powietrze, które wypycha znad naszego kraju ciepłe masy powietrza. Z tego też powodu powstaje kontrast termiczny, co sprzyja powstawaniu burz. A te w czwartek przechodzą nad Polską.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami dla kilku województw. W trzech ostrzeżenia są drugiego stopnia.

  Śledź aktualną sytuację burzową.

  Utrudnienia

  Na terenie województwa śląskiego do strażaków napłynęły 63 zgłoszenia o skutkach burz. Dotyczyły one zalanych piwnic, nieprzejezdnych dróg i zatkanych studzienek.

  Jak poinformowała po godzinie 21 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na trasie S86 w Sosnowcu z powodu silnych opadów deszczu jezdnia w kierunku Katowic została zablokowana. Utrudnienia nie trwały jednak długo.

  W czwartek po południu w Katowicach na lotnisku wstrzymany został ruch powietrzny.

  - Ze względu na silną burzę trwającą w Katowicach, samoloty nie mogą wystartować. To standardowa procedura bezpieczeństwa - mówił około godziny 19 Cezary Orzech, rzecznik Prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. Powodem wstrzymania lotów był brak rękawów, którymi pasażerowie mogliby bezpiecznie przejść do samolotu.

  Wasze relacje

  Wiele pogodowych relacji otrzymaliśmy z województwa łódzkiego. W Zgierzu (woj. łódzkie) sypnął grad. Zdaniem Reporterów 24 był nawet wielkości piłeczek pingpongowych.

  Zdjęcia i nagrania otrzymujemy na Kontakt 24:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...