Informacje
 • Masz Androida? Na Kujawach nie pobłądzisz

  12-07-2014 15:36 Aplikacja wytycza szlaki piesze, rowerowe i kajakowe
  Masz Androida? Na Kujawach nie pobłądzisz

  Aplikacja prezentuje szlaki turystyczne w kujawsko-pomorskiem

  Wirtualne Szlaki

  Instalując bezpłatną aplikację na urządzeniach mobilnych można zaplanować malownicze wycieczki, które pokażą nam wyjątkowe miejsca w ośmiu parkach krajobrazowych w województwie kujawsko-pomorskim. Aplikacja wytyczy nam szlaki piesze, rowerowe i kajakowe.

  W aplikacji dostępne są mapy, na których zaznaczone są szlaki piesze, rowerowe, kajakowe oraz ścieżki dydaktyczne. Aplikację można pobrać ze stony www.wirtualneszlaki.pl, która dostępna jest dla systemu Android.

  Turyści nie przeoczą malowniczych miejsc

  Mapy obejmują znaczną część województwa, w tym wyjątkowo malownicze zakątki. Wybierając w aplikacji wybrany park, dostaniemy kilka propozycji ścieżek.

  W aplikacji dostępnych jest łącznie 12 map, które mogą przedstawiać na przykład malowniczy Park Krajobrazowy Gostynińsko-Wrocławski, parki w okolicy Bydgoszczy czy Chełmna.

  Mapy mobilne takie jak tradycyjne

  Projekt aplikacji jest wspólnym pomysłem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej i portalu Wirtualne Szlaki. Rzecznik marszałka województwa kujawsko-pomorskiego mówi, że wirtualne mapy są porównywalnej jakości co te na papierze, dodatkowo nanoszą pozycję z GPS, co pomaga zorientować się w terenie, nawet jeśli telefon straci zasięg. Mapę można ściągnąć i później uruchomić bez konieczności podłączania internetu.

  Osiem parków w aplikacji

  Z aplikacji możemy pobrać mapy parków: Brodnickiego, Gostynińsko-Wrocłwskiego, Gorzeńsko-Lidzbarskiego, Krajeńskiego, nadgoplańskiego, Tucholskiego, Wdeckiego oraz mapę Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...