Informacje
 • Kaczki na pasach. Zamiast trzymać się rzeczki robiły piesze wycieczki

  11-04-2018 20:48 Wzorowi uczestnicy ruchu

  Kaczki na pasach w Ostrowie Wielkopolskim

  Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski

  Jeżeli wierzyć słowom wiersza Jana Brzechwy, mogły wybierać się do fryzjera, apteki lub praczki. Gdziekolwiek szły, dwie kaczki z Ostrowa Wielkopolskiego wykazały się wzorową znajomością przepisów ruchu drogowego.

  Para kaczek, a konkretniej kaczorów, została zauważona i nagrana przez pracowników Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

  Jak widać na filmie, ptaki weszły na pasy i pewne siebie, spokojnym tempem pokonały przejście dla pieszych. Nie zwracały przy tym uwagi na zainteresowanie, jakie wzbudziły. Kroku przyspieszyły, gdy zauważyły zbliżający się w ich kierunku samochód.

  Po wejściu na chodnik udały się w sobie tylko znanym kierunku. Szukając odpowiedzi na pytanie, gdzie wędrowały, można sięgnąć po wiersz Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka". Pozostaje mieć jednak nadzieję, że w przeciwieństwie do Dziwaczki nie spotkały na swojej drodze kucharza, który chciałby przyrządzić je na obiad. Zwłaszcza że wtedy z kaczek mógłby zrobić się zając.

  Najliczniejszy gatunek kaczki

  Wzorowi piesi z Ostrowa Wielkopolskiego to dwóch samców najbardziej licznego gatunku kaczek, czyli krzyżówki. Kaczory krzyżówki najłatwiej rozpoznać po zielonym, opalizującym upierzeniu głowy, z białą "obrożą" na szyi. Samica tego gatunku ma mniej kontrastowe ubarwienie - głowa jest biało-kremowo-beżowa, z ciemną przepaską przez oko. Reszta korpusu u obu płci jest przeważnie szaro-brązowa.

  Krzyżówki zamieszkują wszelkiego rodzaju środowiska wodne - najczęściej stawy i jeziora. Unikają jednak rzek o bystrym nurcie. Często można spotkać je także w miastach, gdzie zachowują się bardzo ufnie.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • kaczki dziwaczki
  pani na nagraniu powinna się wrócić i bezpiecznie przeprowadzić kaczki....
  ~kaka /2018-04-13 14:06

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...