Informacje
 • Jednorożec, Kubuś Puchatek i kot. Nietypowe bałwany z Wielkopolski

  14-01-2021 13:02 Materiał otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Bałwan jednorożec Foto: Kontakt 24/LARRY | Video: Kontakt24/LARRY

  Zimowa aura rozgościła się na dobre w Polsce. W wielu miejscach spadł śnieg i zrobiło się biało. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania i zdjęcia niecodziennych bałwanów, które ulepił pan Dariusz ze Szczytników Duchownych w Wielkopolsce.

  Reporter 24 pan Dariusz przyznał, że ostatnie tak duże śnieżne twory wykonał trzy lata temu.

  - Największym problemem jest zawsze śnieg. Trzy lata temu udało mi się stworzyć śnieżnych bohaterów z bajek "Masza i Niedźwiedź" i "Minionki". Od tamtego czasu śniegu było tak niewiele, że lepiłem tylko małe bałwany. W tym roku udało mi się wykonać kilka rzeźb. Główną inspiracją są moje córki. Jednorożec na przykład jest stworzony na wzór ulubionej maskotki mojej córki - powiedział.

  WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

  Śnieżne rzeźby

  Zapytany o technikę wykonywania śnieżnych rzeźb, Reporter 24 odpowiedział, że wszystko tworzy ręcznie. - Nie używam foremek. Ubijam ze śniegu kuleczkę po kuleczce i tworzę konstrukcję. Wykorzystuję jedynie patyczki, ewentualnie noże. Jednorożca stworzyłem z lodowatego, twardego śniegu i wtedy niektóre elementy musiałem siekać nożem, ale Kubuś Puchatek powstał z miękkiego śniegu i było łatwiej - przyznał autor bałwanów. - Najważniejszą figurą jest DJ, ponieważ sam nim jestem. Znajomi śmieją się, że stworzyłem swój autoportret. Wysłałem zdjęcie tego DJ-a do kolegów, który też się tym zajmują, żeby dodać im trochę otuchy. Wszyscy mamy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do pracy. To duża lodowa rzeźba. Przez cztery godziny znosiłem śnieg, który później wykorzystałem do tworzenia DJ-a. Wyczyściłem ogród do zielonej trawki. Mam nadzieję, że spadnie jeszcze śnieg i będę mógł coś zrobić - dodał na koniec.

  Będzie sypał śnieg

  W czwartek w całym kraju pojawiać się będzie okresami śnieg, suma opadów sięgnie 1-5 centymetrów. Termometry pokażą od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami śniegu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...