Informacje
 • Dorota Gardias o COVID-19. "Kiedy myślałam, że jestem na prostej, pojawił się ból w płucach"

  06-10-2020 13:11 Jak rozpoznała chorobę?
  Dorota Gardias zakażona koronawirusem Foto: TVN24 | Video: TVN24

  Dorota Gardias została zakażona wirusem SARS-CoV-2. Jej stan zdrowia się poprawił. - Czuję się już zdecydowanie lepiej - mówiła na antenie TVN24 prezenterka tvnmeteo.pl

  Dorota Gardias, prezenterka tvnmeteo.pl, zaraziła się koronawirusem od córki, która wirusa przyniosła ze szkoły. Nieco ponad dwa tygodnie temu prezenterka otrzymała pozytywny wynik na COVID-19.

  Pierwszym objawem zakażenia koronawiursem było drapanie w gardle i suchy kaszel. Potem pojawiły się gorączka, ból mięśni, oczu i głowy.

  - W czwartej dobie, po pierwszych takich mocnych objawach, którym towarzyszyła gorączka, faktycznie nie miałam smaku i węchu - opowiadała prezenterka tvnmeteo.pl. - Kiedy gorączka spadła i już myślałam, że jestem na prostej, że już będzie wszystko dobrze, pojawił się ból w płucach. On każdego dnia był coraz większy i po konsultacji z lekarzem rodzinnym dostałam skierowanie do szpitala na wykonanie tomografii. Pokazały się w płucach zmiany typowo covidowe, tutaj potrzebna już była hospitalizacja - mówiła.

  Wkrótce Dorota Gardias trafiła do szpitala w związku z nasileniem się objawów choroby, ale aktualnie dochodzi do siebie w domu.

  - Tak jak powiedziała pani doktor, jest długa kolejka oczekujących na łóżko, więc przeniosłam się do domu i tutaj kontynuuję leczenie. Jeszcze do piątku jestem w izolacji - dodała.

  >>> BOISZ SIĘ, ŻE MASZ KORONAWIRUSA. SPRAWDŹ, CO ROBIĆ

  Posłuchaj całej rozmowy z Dorotą Gardias:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...