Informacje
 • "Chmura szelfowa w zimie? Czemu nie". Wasze pogodowe relacje

  18-02-2020 20:06 Dostaliśmy je na Kontakt 24
  Groźne i malownicze niebo, tęcza. Pogodowe relacje Reporterów 24 Foto: Kontakt 24 | Video: Kontakt 24

  We wtorek w Polsce wiał silny wiatr i przechodziły burze. Niektóre z nich przyniosły zapierające dech w piersiach widoki. Pogodowe relacje dostaliśmy na Kontakt 24.

  Pogoda we wtorek w wielu miejscach kraju była dynamiczna. Nasz kraj znalazł się w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia Wiktoria znad północnej Skandynawii. Silnym strumieniem napływało do nas chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie z zachodu, wypierając na wschód cieplejsze.

  Przed południem nad Wielkopolską pojawiły się burze, zjawisko rzadko spotykane jak na luty. Wyładowania kierowały się na wschód, docierając do Ziemi Łódzkiej. Około godziny 16 grzmiało też na Podkarpaciu. Zjawiskom towarzyszyły opady deszczu, a miejscami też krupy śnieżnej.

  Silne porywy wiatru

  Niezależnie od burz, we wtorek wiał też silny wiatr. Najsilniejsze porywy odnotowano na Śnieżce (130 kilometrów na godzinę) i Kasprowym Wierchu (94 km/h), w Płocku (90 km/h), Zielonej Górze (85 km/h), Lesznie (79 km/h), Łodzi (74 km/h) oraz w Łebie (72 km/h).

  Obowiązują alarmy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, które w części regionów wygasną w nocy z wtorku na środę.

  "Garniec marcowy, chociaż w lutym"

  Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze pogodowe relacje z tego dynamicznego dnia. "Chmura szelfowa w zimie? Czemu nie" - tak zatytułował swoje zdjęcia Witold Ochał z Podkarpacia. Widać na nich też tęczę.

  Malowniczą galerią podzieliła się z nami też Reporterka 24 o nicku Jaga_. "Dzisiaj był typowy garniec marcowy, chociaż w lutym. Temperatura nie za wysoka (6 stopni Celsjusza), trochę deszczu, odrobina krupy śnieżnej, słońce i wiatr. Pod wieczór wiatr przesuwał chmury, które podświetliło zachodzące słońce, malując fantazyjnie niebo i ziemię" - napisała.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...