Informacje
 • Burza powaliła drzewa w Białej Podlaskiej

  20-08-2019 08:42 Nikomu nic się nie stało
  Powalone drzewa w Białej Podlaskiej Foto: TVN24 | Video: TVN24

  W poniedziałek pogoda w Polsce stwarzała zagrożenie. W Białej Podlaskiej silne porywy wiatru podczas burzy łamały konary drzew. Nikomu nic się nie stało.

  W poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek przez Polskę przechodziły burze. Jak informowała późnym wieczorem synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, od Podlasia przez Mazowsze, Kielecczyznę po Małopolskę rozciągał się front atmosferyczny, na którym występowały umiarkowane wyładowania. Opady, jakie im towarzyszyły sięgnęły 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Wiało z prędkością około 80 kilometrów na godzinę.

  Na Kontakt 24 otrzymaliśmy relację z burzowej pogody.

  Połamane konary w Białej Podlaskiej

  Nad Białą Podlaską wyładowania okazały się wyjątkowo gwałtowne. Silny wiatr łamał konary i drzewa.

  - Po burzy która przeszła nad miastem, zostaliśmy zadysponowani do drzewa powalonego na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Zamkowej. Do działań przeznaczono dwa zastępy - relacjonował aspirant Piotr Chalimoniuk ze straży pożarnej w Białej Podlaskiej. - Tutaj można mówić o dużym szczęściu, że drzewo, które przewróciło się na jezdnię nie spadło na żaden z przejeżdżających samochodów, ani nie doszło do sytuacji, w której jadący samochód uderzyłby w to drzewo - stwierdził aspirant.

  Jak dodał ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uprzątnięciu drzewa, które zalegało na jednym pasie jezdni. Ponad to usuwano także drzewo, które zawisło nad przejściem w jednym z parków.

  Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogoda może być gwałtowna jeszcze we wtorek i w środę. Sprawdź, gdzie będą burze.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...