Informacje
 • "Auta próbują przebijać się przez wodę".
  Skutki gwałtownej burzy w Gdańsku

  01-08-2018 21:29 Wasze pogodowe relacje
  Przewracające się drzewo w Gdańsku Foto: Kontakt 24 | Video: Kontakt 24

  Zalane ulice, podtopione budynki, połamane konary drzew - to skutki przejścia gwałtownej burzy nad Gdańskiem. Grzmiało w wielu regionach, a na Kontakt 24 przesyłaliście relacje pogodowe ze swoich miejscowości.

  Nad Polską od wczesnego popołudnia przechodziły burze. Grzmiało w wielu regionach, jednak to właśnie na Pomorzu burze miały gwałtowny charakter. Widać to na zdjęciach i filmach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Reporterów 24.

  Nad Trójmiastem utworzył się niewielki front burzowy. To właśnie on przyniósł intensywne opady deszczu i porywisty wiatr.

  GDZIE GRZMI? ŚLEDŹ AKTUALNĄ SYTUACJĘ POGODOWĄ

  Setka interwencji

  - Skutki są takie, że jest szereg połamanych drzew, konarów na jezdniach, na trakcjach tramwajowych. I trwa usuwanie skutków tej nawałnicy - poinformował brygadier Adam Jastrzębski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Dodał, że ofiar w ludziach nie ma. Straż pożarna przyjęła około stu zgłoszeń.

  Deszcz zalał kilka ulic w Gdańsku, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu samochodów i komunikacji miejskiej. - Było na prawdę urwanie chmury, grad, niebezpiecznie - powiedział Kazimierz, mieszkaniec miasta. Ulewny deszcz zalał kilka ulic w Gdańsku m.in. w centrum 3 Maja, Kartuską i Nowe Ogrody. Spowodowało to poważne korki w mieście, nie kursowały niektóre linie tramwajowe. Woda zalała też niektóre przejścia podziemne dla pieszych. Nikt nie został poszkodowany. - Jaka jest aura, taka jest i będzie zawsze inna, człowiek wpływu nie ma - dodał Ryszard, turysta.

  Zobacz przewracające się drzewo:

  Uwaga!

  Również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem. Dotyczą one także województwa pomorskiego.

  SPRAWDŹ, GDZIE OBOWIĄZUJĄ OSTRZEŻENIA

  Wasze relacje

  Przesyłaliście nam relacje pogodowe, na których widać skutki gwałtownej aury.

  "Wielka burza w centrum Gdańska. Zalane tory tramwajowe, po których płyną konary drzew. Wybite studzienki kanalizacyjne jak gejzery, auta próbują przebijać się przez wodę" - napisał Reporter 24 o nicku pablottiva0r.

  Zobacz wszystkie relacje:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Partacze...
  siedlisko miejskie pomimo wydanych milionów znowu zalało się.
  malta /2018-08-02 12:32

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...