Informacje
 • Alert RCB: znajdź schronienie, zabezpiecz rzeczy

  19-07-2021 16:58 Sprawdź, gdzie może być groźnie
  Tomasz Zubilewicz o pogodzie w poniedziałek Foto: Shutterstock, RCB | Video: tvnmeteo.pl

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. Alert wysłano do osób przebywających w części województwa podkarpackiego.

  "Uwaga! Po południu i wieczorem (19.07) burze, ulewny deszcz, silny wiatr i grad" - poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

  Alert o takiej treści otrzymały osoby przebywające w części województwa podkarpackiego.

  RCB zaapelowało, aby w trakcie burzy znaleźć bezpieczne schronienie, a także zabezpieczyć rzeczy, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie. Ponadto należy się liczyć z możliwością wystąpienia podtopień oraz przerw w dostawie prądu.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przed burzami z gradem na terenie Podkarpacia.

  Alert RCB. Co to jest

  Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia, z którym operatorem zawarliśmy umowę.

  Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych innych ustaw z 11 czerwca 2018 roku nakłada na wszystkich operatorów obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze. Komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...