Informacje
 • Zakwaszenie organizmu? Można sobie z tym poradzić

  16-03-2016 09:05 Eksperci wyjaśniają na czym to polega

  Zakwaszenie organizmu może powodować nadciśnienie, a nawet nowotwory

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo Active

  Słowo "kwas" ma z zasady nieprzyjemny wydźwięk. Zakwaszenie organizmu wiąże się z bólami głowy, niestrawnością, nudnościami i ogólnym osłabieniem. Jak się odkwasić i nie dopuścić w przyszłości do tego stanu w "Studiu Active" wyjaśniały Aleksandra Barańska z L'alba vita i dietetyk Ewa Trusewicz.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Zakwaszenie organizmu to nie przelewki. Poza podkrążonymi oczami, bólami głowy, problemami z cerą, obniżoną odpornością, nudnościami, nierzadko odczuwalną w ustach goryczką i obłożonym językiem oraz osłabieniem fizycznym, długotrwale utrzymujące się zakwaszenie organizmu sprzyja rozwojowi poważnych chorób.

  Kwaśne choroby

  Ich lista jest długa: nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, nowotwory, zmiany zwyrodnieniowe stawów czy nadwaga. Osoby z zakwaszonym organizmem nierzadko skarżą się na kiepskie samopoczucie, niezdolność koncentracji, zaburzenia snu, zwiększoną nerwowość czy nawet depresję. Poza tym zakwaszenie może być przyczyną ciągłych zaparć, łamliwych paznokci i wypadania włosów.

  W dużej mierze zakwaszenie organizmu jest wypadkową złej diety, znikomą aktywnością fizyczną i częstym stresem.

  Dowiedz się, co jesz

  - My nie jesteśmy permanentnie zakwaszeni - zaznaczyła dietetyk Ewa Trusewicz. - To, jakie produkty spożywamy i to, jakie one jony zawierają; czy bardziej mają one predyspozycje do tworzenia kwasów czy zasad, na to wpływa - wyjaśniała. Pokreśliła także, że "nie chodzi o pH danego produktu".

  Do zakwaszenia organizmu przyczynia się np. nadmierne spożycie mięsa czy produktów pszenicznych lub żytnich.

  - Powinniśmy ich jeść troszeczkę mniej lub równoważyć je produktami zasadotwórczymi np. warzywami i owocami, lub neutralnymi, takimi jak oleje - wyjaśniała Trusewicz.

  Odkwaś się w gabinecie

  Odkwasić się można także za pomocą specjalnych urządzeń Body Detox np. w klinice medycyny

  naturalnej. Tego typu zabiegi oferuje Klinika Medycy Naturalnej L'alba vita.

  - Taka terapia jest świetna dla osób, które mają problemy z zatrzymywaniem w organizmie limfy czy też mają problemy z krążeniem, skórą lub są permanentnie zmęczone, odczuwają stale ból głowy - wyjaśniała Aleksandra Barańska z L'alba vita. Przeciwwskazaniem jest ciąża lub wstawiony rozrusznik serca.

  Kluczowa systematyka

  - Każdą terapię należy stosować w systematycznych cyklach. Ten rodzaj stosujemy maksymalnie co drugi dzień, a minimalnie dwa razy w tygodniu - podpowiadała. - Jedna terapia zostaje w pamięci komórkowej

  na kilkanaście godzin - wyjaśniła. Jak przyznała - wiele jej klientek po zabiegu podkreśla, że "czuje się odmulona".

  Mylące niedobory

  - Organizm sobie radzi z zakwaszeniem, ale musi w tym celu zużywać zasady. Często musi "pociągnąć" wapń lub magnez z kości, przez co możemy mieć większe predyspozycje do osteoporozy - zauważyła Trusewicz. - Nie zawsze jest to zakwaszenie, przyczyną (złego samopoczucia, osłabienia, słabych włosów i paznokci - przyp. red.) mogą być niedobory - zaznaczyła Trusewicz.

  Wówczas warto zrobić proste badania, które określą, czy nasz organizm jest zakwaszony, czy po prostu brak nam pewnych składników mineralnych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Proszek zasadowy
  A wg mnie, należy wspomagać się suplementami diety. Dlaczego? Aktualny styl życia (wszystko w biegu) plus rodzaj jedzenia ( żywność mało zdrowa, genetycznie modyfikowana) powodują, że nasz organizm potrzebuje wsparcia z zewnątrz w postaci wszelkiego rodzaju witamin i minerałów.
  Mimo, że nie byłem zwolennikiem suplementów, zacząłem je stosować i widzę zdecydowanie poprawę samopoczucia. Stosuję proszek zasadowy http://www.langsteiner.eu/pl/kategoria/oczyszczanie/
  ~adam497 /2016-04-22 12:32
 • zakwaszenie
  Nie ma czegoś takiego jak "zakwaszenie organizmu" -.-
  ~mmm /2016-03-16 12:18
 • Co za bzdury.
  Organizm utrzymuje PH niezaleznie od spozywanych produktow. Najzabawanijesze w tym wszystkim sa tlumaczenia ze cytryna nie kwasi, a zasadowe mleko tak... Zakwaszenie organizmu - kwasica metaboliczna to skrajny przypadek i zwykle konczy się w szpitalu.
  ~bak834 /2016-03-16 10:56
 • stek bzdur
  Stek bzdur dla hipochondryków, żeby na potęgę kupowali niepotrzebne suplementy lub "leczyli" się u znachorów.
  ~kwas /2016-03-16 09:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....