Informacje
 • Żyją jak pies z... żółwiem

  08-04-2015 19:55 Niezwykle szybki żółw bawi się w berka z psem
  Żyją jak pies z... żółwiem

  Żółw bawi się w berka z psem

  Reuters TV

  Dolly i Sheldon uwielbiają bawić się razem w berka. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Sheldon jest żółwiem.

  Żółwie uważa się za leniwe i ślamazarne. Jednak, jak widać na załączonym obrazku, suce rasy Pit Bull nie przeszkadza to w najmniejszym stopniu w uciekaniu przed nim z radością. W przyjaźni nie ma miejsca na stereotypy i uprzedzenia. Dla Dolly żółw pustynny Sheldon jest najlepszym towarzyszem zabaw.

  Gry i zabawy

  Odkąd Sheldon, 8-letni żółw pustynny oraz Dolly, trzyletnia suka rasy Amerykański Pit Bull Terrier, zamieszkały razem, stały się najlepszymi przyjaciółmi. Oba zwierzaki zostały przygarnięte ze schroniska. Według Cythii Jones, która je adoptowała, zabawa w berka, widoczna na filmie, należy do ich ulubionych. Od czasu do czasu Dolly próbuje też zmuszać Sheldona do zabawy swoją ulubioną piłką, jednak jego zainteresowanie tą zabawą jest jak dotąd umiarkowane.

  - Sheldon przybył do nas całkiem niedawno, około 8 miesięcy temu - mówi Jones.- Chodzi za moim mężem i za mną, kiedy pracujemy w ogrodzie i uwielbia podjadać truskawki i płatki róż. Jest bardzo ciekawski. Przywiązał się także do jednego z naszych osiołków.

  Oswojony olbrzym

  Niepozorny na razie Sheldon może osiągnąć w przyszłości 0,5 metra długości i ważyć około 50 kilogramów. Mimo swoich pokaźnych rozmiarów, żółwie pustynne należą do zwierząt raczej nieśmiałych. Zaniepokojone natychmiast chowają głowę do skorupy, zasłaniając otwór przednimi kończynami. Wygląda na to, że z w towarzystwie Pit Bulla Sheldon czuje się swobodnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...