Informacje
 • Ze świąteczną choinką do Nowego Jorku zabrał się pasażer na gapę

  20-11-2020 08:10 Sowa na świerku w Rockefeller Center
  Policjanci uratowali młode ciężarnej sarny, która zginęła w wypadku Foto: Cable News Network Inc. All rights reserved 2020 | Video: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom

  Tradycją jest, że przed Rockefeller Center w Nowym Jorku staje bożonarodzeniowa choinka, ale z pewnością nie często zdarza się przywieźć ją do miasta z takimi niespodziankami, jak tym razem. Podczas ustawiania świątecznego świerku odkryto, że między gałęziami schowała się niewielka sowa.

  Drzewo dotarło do Nowego Jorku w ostatnią sobotę. Włochatkę małą (Aegolius acadicus) niewielką sowę z rodziny puszczykowatych, znaleziono dwa dni później. Świerk przybył na swoje miejsce po prawie tygodniowej podróży z miasta Oneonta.

  Sowa, której nadano imię Rockefeller, trafiła do Centrum Ochrony Przyrody w Ravensbeard. Ellen Kalish, założycielka tego ośrodka, powiedziała, że ptak wydaje się być w świetnej formie, biorąc pod uwagę jego pełen przygód tydzień.

  - Wygląda na to, że nie ma połamanych kości. Prawdopodobnie została otulona i ściśnięta przez gałęzie i gałązki. Nie mogła się wydostać - wyjaśniła. Dodała, że przez trzy dni sowa nic nie jadła i nie piła, była bardzo spragniona i głodna. - Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieliśmy. Ale cudowny jest fakt, że ptak przetrwał transport. Gdy odzyska siły, wróci na wolność - powiedziała. Sowa dostała "tyle myszy, ile była w stanie zjeść".

  "Bardzo ciekawy gatunek"

  Jak dodała Kalish, ptak, który jest dorosłym samcem, jest bardzo ostrożny i czujny, ma bystre oczy, a jego "współczynnik słodkości wychodzi poza skalę". - To bardzo ciekawy gatunek - powiedziała. Wyjaśniła, że dorastające do 21 centymetrów włochatki małe bardzo trudno jest zaobserwować, jeżeli się ich nie szuka. Powiedziała, że w całych Stanach Zjednoczonych żyje około dwóch milionów przedstawicieli tego gatunku, więc Rockefeller poradzi sobie na wolności, nawet jeśli nie dotrze do miejsca, z którego pochodzi.

  Ważąca 11 ton choinka stojąca w Rockefeller Center jest dekorowana przez kilka tygodni. W tym roku z powodu pandemii COVID-19 ceremonia zapalania choinki odbędzie się 2 grudnia bez udziału publiczności, ale telewizja NBC zapowiedziała emisję okolicznościowego programu "Boże Narodzenie w Rockefeller Center".

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....