Informacje
 • W Australii tak gorąco, że da się usmażyć jajko na masce samochodu

  14-02-2017 16:00 Temperatura powyżej 40 st. C

  W Australii panują nieznośne upały. Miejscami jest tak gorąco, że na zewnątrz można... usmażyć jajko. Udowodnił to policjant, który w czasie fali gorąca przygotował je na masce samochodu.

  Funkcjonariusz usmażył jajko w miejscowości Birdsville w stanie Queensland. Użył patelni, która stała jedynie na rozgrzanej masce samochodu zaparkowanego na piaszczystym terenie Pustyni Simpsona w środkowej Australii.

  Film, na którym widać całą akcję, pojawił się na Facebooku policji z Queensland w piątek 10 lutego. Nagranie w ciągu pięciu dni zostało odtworzone ponad trzy miliony razy.

  Rekordowa temperatura

  Serwis informacyjny Australian Broadcasting Corporation (ABC) News informował, że temperatura w Birdsville nie spadała poniżej 41 st. C w czasie od 26 stycznia do 12 lutego.

  W miejscowości Birdsville maksymalna temperatura w lutym zazwyczaj wynosi 38 st. C, jednak w tym roku, dokładnie w sobotę 11 lutego, termometry wskazały rekordową wartość 47,1 st. C.

  Ekstremalne upały panujące na terenie australijskiej pustyni w weekend przyczyniły się także do wzrostu temperatury na północnym wschodzie stanu Queensland oraz w Australijskim Terytorium Stołecznym, będącym enklawą na terenie Nowej Południowej Walii.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...