Informacje
 • Tysiące fok plażowały na Cape Cod

  16-04-2016 08:06 Ich populacja znacznie wzrosła
  Tysiące fok plażowały na Cape Cod

  Foki na Cape Cod

  X-NEWS

  W jednym ze stanów USA foki postanowiły wylec masowo na plaże. Brzeg wyspy Monomoy na półwyspie Cod był niemalże cały pokryty zwierzętami, które wylegiwały się na słońcu.

  W tym tygodniu Aaron Knight, lecąc nad  Cape Cod w stanie Massachusetts, ujrzał niezwykły widok. Wybrzeże wschodnich Stanów Zjednoczonych było dosłownie usłane... fokami. Ciężko uwierzyć, że szary pas widziany z samolotu tworzyły właśnie te zwierzęta. Tysiące fok szarych i pospolitych wylegiwało się na plaży, a widok ten wcale nie dziwił mieszkańców wyspy Monomoy.

  Idealne miejsce dla fok

  Lokalne media podają, że to miejsce jest idealnym środowiskiem dla fok, co wyjaśnia ich olbrzymią liczbę na tym obszarze. Do lat 60. zwierzęta te były tępione i zabijane. Obecnie obserwuje się ich rekolonizację i odnowienie populacji. Wszystko dzięki temu, że foki są chronione przez władze federalne.

  Według biologów zwiększenie populacji fok doprowadziło do wzrostu liczby rekinów w okolicznych wodach. W 2014 w okolicach półwyspu Cape Cod naukowcy naliczyli 68 żarłaczy białych. Rok później było ich już 140.

  Foki jednak nie tylko sprawiają, że w pobliskich wodach roi się od rekinów. Przyczyniają się także do tego, że w okolicy jest mniej ryb, na co najbardziej narzekają rybacy.

   

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...