Informacje
 • Tygrysiątko Covidziątko i pierwsza kąpiel hipcia. Te zwierzaki poprawią wam nastrój

  28-03-2020 13:37 Potrzebujesz pocieszenia?
  Antarktyda to ostatni kontynent bez koronawirusa Foto: Reuters | Video: Reuters

  Życie w izolacji dla wielu może być trudne i męczące. W takich momentach szukamy jakiegoś pocieszenia, czegoś co wprawi nas w dobry nastrój. Odskocznią mogą być zwierzęta, na które w sytuacji takiej jak ta, zawsze możemy liczyć.

  W tych trudnych czasach poprawić humor mogą nam zwierzęta. Jedne dopiero przyszły na świat i stawiają swoje pierwsze kroki. Inne zaś wykorzystują puste ulice miast i postanawiają wybrać się na zwiedzanie tych miejsc, które zwykle są pełne ludzi.

  Puma zwiedza puste Santiago

  Santiago, stolica Chile, opustoszała z powodu epidemii koronawirusa. W mieście w nocy obowiązuje godzina policyjna. Na ulicach nie widać ludzi.

  Wykorzystała to puma, która we wtorek spacerowała po mieście i była widziana w wielu miejscach. Jak powiedziały lokalne władze, zwierzę musiało zapewne poszukiwać pożywienia.

  Pierwsza kąpiel małego hipopotama z belgijskiego zoo

  Chcecie zobaczyć coś przeuroczego? Spójrzcie na tego małego hipopotama z zoo Pairi Daiza w mieście Brugelette (Belgia), biorącego swoją pierwszą kąpiel. To ważna chwila w życiu tego malca, który urodził się 12 lutego.

  Na razie takie widoki możemy podziwiać tylko dzięki nagraniom. Z powodu epidemii koronawirusa zoo jest tymczasowo zamknięte.

  Nazwali tygrysa imieniem Covid

  W prywatnym zoo w meksykańskiej Cordobie 14 marca urodził się mały tygrys bengalski. Właściciele - aby pozytywnie naładować się w tych trudnych czasach - zainspirowali się nazwą choroby wywoływanej przez koronawirusa COVID-19, i nadali malcowi imię Covid.

  - Nie spodziewaliśmy się jego narodzin - mówiła zaskoczona Kitzia Rodriguez, córka właściciela zoo. Przyznała jednak, że w tych trudnych czasach tygrys da trochę nadziei. - Covid był darem - dodała.

  Co robić podczas kwarantanny? Brytyjskie zoo ma sposób

  Pracownicy zoo w Chester w Wielkiej Brytanii postanowili zapewnić chwilę rozrywki ludziom przebywającym w samoizolacji i objętych kwarantanną. Urządzili internetową transmisję na żywo ze spaceru po ogrodzie zoologicznym, aby pokazać, jak mają się zwierzęta w nim przebywające.

  Co można było zobaczyć? Pokazano słonie indyjskie, pandki rude czy też żyrafy Rothschilda. Podczas streamingu zaprezentowano też, jak trzymają się biruangi malajskie.

  LIVE: Red pandas have breakfast, part 1/2! 🔴🐼

  Opublikowany przez Chester Zoo Piątek, 27 marca 2020

  Nudzisz się? Sprawdź, co słychać u rybołowów

  Rozwiązanie dla tych, którzy przebywają w czterech ścianach, mają też Lasy Państwowe. Udostępniają transmisję na żywo wprost z gniazda rybołowów w Puszczy Barlineckiej. Dzięki niej możemy oglądać, jak ptaki sobie radzą. Transmisję można śledzić tutaj.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...