Informacje
 • Sześć godzin prądu z litra moczu

  10-11-2012 10:49 Ten generator prądu napędza... uryna
  Sześć godzin prądu z litra moczu

  Młode wynalazczynie

  Maker Faire Innovation Competition

  Cztery utalentowane uczennice z Nigerii w wieku 14 i 15 lat opracowały generator prądu, który działa na mocz. Przy zastosowaniu ich wynalazku z jednego litra uryny można uzyskać sześć godzin pracy generatora.

  Wynalazek Nigeryjek działa następująco: mocz wprowadzany jest do elektrolizera, który rozkłada go na wodę, azot i wodór. Ten ostatni wpada do filtra zatrzymującego wodę, i następnie zostaje wepchnięty do butli gazowej, z której wypychany jest do cylindra z ciekłym boraksem, który stosuje się do usunięcia wilgoci z wodoru. Tak oczyszczony wodór wprowadzany jest do generatora prądu.

  Sześć godzin

  W ten sposób z jednego litra moczu można uzyskać sześć godzin działania generatora prądu. Aby zmniejszyć ryzyko związane z wybuchem wodoru, nastolatki wykorzystały jednokierunkowe zawory.

  Eksperci podkreślają, że wynalazek sprawdzi się jedynie na niewielką skalę, ale przyznają jednocześnie, że ulepszony może być rozwiązaniem dla mieszkańców terenów o dużych niedoborach energii elektrycznej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ich piłka nożna na wysokim poziomie
  Szacun dla dziewcząt. W Polsce tyle piwa się chleje i by można to wykorzystać, przy każdej lampie na mieście dwie rurki - jedna rurka na mocz ludzki , a druga dla psów - miasto byłoby za darmochę oświetlone
  ~miki /2012-11-12 12:22
 • Ooooo
  Niech to opatentują!!!! bo zaraz sie ktos "zgłosi" i podkradnie pomysł ...
  ~Greg /2012-11-12 10:04
 • Bezmozgowie
  Czy redaktor TVN powinien bezkrytycznie przypisywać tekst o wynalezieniu Perpetum mobile? Wiedza niezbędna do zdania matury wystarczy żeby się tu zatrzymać.

  ~Kot /2012-11-12 09:52
 • ORIGINAL AND AWESOME
  UCZENNICE ZE SZKOLY GYMNAZIALNEJ W NIGERII TWORZĄ RZECZY NIE ROZUMIALE DLA 'PSEUDO-NAUKOWCOW' W POLSCE . OBAMA ZOSTAL PREZYDENTEM USA I MA DRUGA KADENCJE, TEZ ZJAWISKO NIE ROZUMIALE DLA WIELU W POLAKÓW. ROZUMIEM WASZA FRUSTRACJA. ALE SWIAT WYGLADA INACZEJ NIZ TEN PRZEDSTAWIONY W MEDIACH ABY WAS OGLUPIEC I BUDOWAC W WAS FALSZYWY KOMPLEKS WYZSZOSCI. JESTEM NIGERYJCZYKIEM I JESTEM DUMNY Z INWENCJI TYCH ZDOLNYCH UCZENIC I MAM MILE WSPOMNIENIA ZE SZKÓL POMATURALNYCH GDZIE MIELISMY LABORATORIE (FULL WYPAS. :)). NIE ROZUMIEM DLACZEGO NIE MA ICH W SZKOLACH W POLSCE. UCZNIOWIE/UCZENNICY MAJA OGROMNY POTENCJAL I TRZEBA JE WYKORZYSTAC . TYLKO WTEDY ZACZNĄ INTERESOWAC SIE CZYMS UZYTECZNIEJSZYM NIZ WIECZNE BALANGI,ALKOHOLIZM, KOSZTOWNE URODZINNY W EKSKLUSYWNYCH RESTAURACJACH ITD,NARKOTYKAMI, SEKS, MATERIALIZM (GALERIANTKI) . W TYCH CZASACH, TYLKO OGRANICZENI, IGNORANCI I ZAKOMPLEKSOWANI ZAWDZIECZAJA SWOJ SUKCES KOLOREM SKORY I POCHDZENIEM. OBUDZCIE SIE, BO SWIAT SZYBKO SIE ZMIENIA.
  ~NEGRITUDE /2012-11-12 09:25
 • Do ~jajcarz
  W Afryce jest mało wody.
  ~jajcara /2012-11-11 23:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...