Informacje
 • Superpełnia. Gdzie można będzie zobaczyć Księżyc?

  13-11-2016 17:07 Sprawdź, w których regionach niebo będzie bezchmurne
  Superpełnia. Gdzie można będzie zobaczyć Księżyc?

  Przed nami Superpełnia

  Pexels, Pixabay

  Zbliża się wyjątkowa Superpełnia Księżyca. Srebrny Glob będzie wyjątkowo duży i jasny, jednak pogoda jest obecnie na tyle zmienna, że nie we wszystkich regionach będzie nam dane go oglądać w pełnej krasie. Sprawdź, gdzie aura dopisze i niebo okaże się bezchmurne.

  Pełnia nastąpi w poniedziałek o godz. 14.52, jednak wielbiciele Srebrnego Globu będą go oglądać już w nocy z niedzieli na poniedziałek.

  Przed godz. 16 synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek poinformowała, że im bardziej na zachód, tym lepsza pogoda, więcej przejaśnień i rozpogodzeń, związanych z "zimnym Zygfrydem", czyli wyżem, który przemieścił się znad Skandynawii na pogranicze polsko-niemieckie.

  Wiele rozpogodzeń

  Rozpogodzenia utrzymają się na zachodzie, czyli Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz na Kujawach i Pomorzu. Na pozostałym obszarze kraju początkowo będzie pochmurno, jednak "pęknięcia" w zachmurzeniu będą się stopniowo pojawiać na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Górnym Śląsku, a lokalnie nawet na Lubelszczyźnie i Kielecczyźnie.

  Obserwacja Księżyca najprzyjemniejsza będzie więc na zachodzie, północy oraz w centrum kraju.

  W poniedziałek natomiast w większości Polski ma być pogodnie. Zachmurzenie prognozujemy jedynie na wschodzie kraju, więc na południu, zachodzie, w centrum i na południu aura powinna sprzyjać obserwacji nieba i niezwykłej Superpełni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Księżyc
  Znam się na archeologii i przekazach antycznych i muszę przyznać, że zawsze mnie interesował brak tego obiektu w opisach starożytnych kultur. Pierwsze wzmianki o nim datuje się na IV w. p.n.e. u cywilizacji Majów, która opisywała przejście między jego fazami. Wcześniej nic, choć rysunków nieboskłonu mnóstwo, ciekawe, co? ;)
  ~adam /2016-11-14 16:47
 • oj tam?
  ksiezyc jak zawsze swiecil no i co to ma byc wyszlo slonko i po ksiezycu boziu co za cuda ze my sie tak wszystkim podniecamy.
  ~ciocia /2016-11-14 08:49
 • Chleb
  Dla was, zwykłych zjadaczy chleba, nie będzie to zauważalne w ogóle. Wprawione oko dostrzeże zmiane wielkości tarczy o 14% (wow superksiężyc). W tym czasie rozłożę sprzęt, zrobię pare zdjęć i pójdę spać.
  ~muzg /2016-11-13 18:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...