Informacje
 • Stwór z głębin w Nowej Zelandii. Złowiono rybę z nogami

  27-01-2016 09:06 Znaleziono ją u wybrzeży Nowej Zelandii

  Ryba z nogami zadziwiła naukowców

  Museum of New Zealand Te Papa Tongarewa

  W bezkresnych wodach oceanu nie brakuje przeróżnych, czasami dziwacznych stworzeń. Naukowcy natrafili na rybę z nogami, która wprawiła ich w zakłopotanie.

  Na początku stycznia u wybrzeży Nowej Zelandii w zatoce Bay of Islands na Wyspie Północnej znaleziono ciekawy okaz oceanicznej fauny. Ryba na brzuchu ma wypustki, które wyglądają jak nogi. Znalazł ją rybak wśród wodorostów. Gdy ją wyłowił, jeszcze żyła. Chciał wysłać ją do Akwarium do ogrodu zoologicznego. Jednak mimo usilnych starań zwierzę nie przeżyło.

  Łapki do spacerowania

  W celu identyfikacji osobnika, przyjrzeli mu się specjaliści z Muzeum Narodowego Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa. Początkowo nie wiedzieli co to za rodzaj, gatunek, rodzina. Pierwszy raz widzieli taką rybę - czarną, kolczastą. Ale największe zdziwienie wzbudziły dwie małe łapki na brzuchu.

  Nowy gatunek?

  Po przeprowadzonych analizach naukowcy podają, że jest to ryba z rodziny Antenariusowatych, czyli żabnicokształtnych (Antennarius striatus). Obecnie specjaliści zastanawiają się czy nie ustanowić nowego gatunku czy podgatunku.

  Niezwykłe zdolności

  Ryby z tej rodziny żyją w wielu tropikalnych oceanach i morzach, z wyjątkiem Śródziemnego. Przeważnie można je znaleźć na dnie. Potrafią bardzo dobrze się kamuflować. Co ciekawe, są w stanie na tyle się powiększyć i otworzyć paszczę, że bez problemu zjadają ryby takich samych rozmiarów jak one same.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Dobrze
  Dobrze że ją wyjął z wody i zdechla. Świetne odkrycie. Oby więcej takich unikatowych ryb zdechlo w łapach rybaków. Wielkie propsy
  ~Bigfisz /2016-01-27 10:09
 • DEBILIZM UNIJNY !
  Unia uzna tą rybę za nie odpowiadającą jej standardom i nazwie foczką unijną !
  gangrena_polityczna /2016-01-27 09:31

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....