Informacje
 • Spotkanie na granicy.
  "Oko w oko z dziką bestią"

  26-05-2020 15:00 Zainteresował go samochód
  Zaskroniec pokonał głowacza białopłetwego (nagranie z 2020 roku) Foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej | Video: Lasy Państwowe

  Strażnicy graniczni z placówki w Krynkach w województwie podlaskim mieli okazję spotkać się z niecodziennym turystą. Podczas porannego patrolu ich autem zainteresował się łoś.

  Do spotkania z wyjątkowo śmiałym łosiem doszło na granicy polsko-białoruskiej podczas wtorkowego patrolu. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krynkach z samochodu nagrywali zwierzę, które z zainteresowaniem zaglądało do środka pojazdu.

  Strażnicy swoim filmem podzielili się w mediach społecznościowych. Jak napisali, było to spotkanie "oko w oko z dziką bestią".

  Głównie tereny podmokłe

  Łoś zamieszkujący regiony Polski to łoś euroazjatycki. Jest to największy żyjący gatunek ssaka kopytnego pochodzący z rodziny jeleniowatych. Jest rzadki i objęty całoroczną ochroną.

  Łosie mogą osiągać długość do ponad trzech metrów i wysokość do 2,3 metra. Samice osiągają dojrzałość płciową w wieku dwóch lat, zaś samce trzech. Ich okres godowy, zwany bukowiskiem, przypada od września do listopada, a w jednym miocie może urodzić się od jednego do trzech młodych.

  Zwierzęta te zasiedlają głównie leśne i zakrzewione tereny podmokłe. Poruszają się powoli i niezgrabnie, ale w kłusie mogą rozpędzać się do 30-60 kilometrów na godzinę.

  Według analiz z roku 2018, populacja łosia w Polsce liczy około 27-30 tysięcy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....