Informacje
 • Piętnaście karatów za 35,5 mln dolarów

  13-11-2013 16:57 Każdy karat kosztował 2,4 mln dolarów

  Niemal 15-karatowy pomarańczowy diament - największy, jaki został sprzedany na aukcji - zlicytowano za 35,5 mln dolarów w Szwajcarii. Na aukcji wystawiony jest także różowy diament, który - jak szacują eksperci - osiągnie cenę ponad 60 mln dolarów.

  We wtorek w domu aukcyjnym Cristie's zlicytowano bardzo rzadki 14,82-karatowy diament w kształcie gruszki. Za każdy karat właściciel zapłacił 2,4 mln dolarów, co jest światowym rekordem - podał dom aukcyjny.

  Dyrektor międzynarodowy Cristie's Francois Curiel poinformował, że tym samym rekordowa cena, jaką uzyskał pomarańczowy diament, miejscowi go "pomiędzy najdoskonalszymi diamentami różowymi i niebieskimi, które są najbardziej docenianymi kolorowymi diamentami".

  Różowa Gwiazda

  W Szwajcarii w środę w domu aukcyjnym Sotheby's zlicytowana zostanie "Różowa Gwiazda", czyli 59,60-karatowy różowy kamień. Eksperci szacują, że osiągnie cenę ponad 60 mln dolarów.

  Genewa jest najchętniej wybieranym miejscem na licytację bajecznie drogich kamieni szlachetnych i innych dóbr luksusowych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...