Żywa Ziemia okiem naukowców - 05-09-2015
Nasza planeta jest niezwykle aktywna. Doskonale obrazuje to film stworzony przez naukowców NASA. Widać na nim wirujące układy chmur. czytaj dalej
Naukowcy nie wiedzą, co dokładnie zabija antylopy
Twitter.com
Jednak w ostatnich dniach nastąpiła kolejna fala śmierci. Tym razem naukowcy potwierdzają zgon ponad 60 tys. przedstawicieli antylop Sajga. Wciąż jednak nie znają przyczyn. Badacze na razie pobierają próbki od martwych zwierząt do analiz. Sprawdzają również środowisko w którym żyły, m.in. glebę, wodę i roślinność.
- Zakres tego masowego wymierania był niezwykle szybki. "Coś" zabijało niemal wszystkie zwierzęta. Nie zaobserwowaliśmy tego u innych gatunków. To naprawdę niespotykane - mówił w wywiadzie dla serwisu Science naukowiec Steffen Zuther.
Ze wstępnych obserwacji naukowcy wywnioskowali, że najpierw wymierają samice spodziewające się potomstwa i młode suhaki karmione mlekiem matki.
Przed tym incydentem na wolności żyło około 250 tys. suhaków. Najwięcej z tych, które przeżyły, migruje po terytorium Kazachstanu, Rosji i Mongolii. Jest to gatunek zagrożony, od 1919 roku objęty ochroną. Na przełomie XIX i XX wieku, na skutek polowań, prawie wyginął. Był zabijany głównie dla mięsa, skór i rogów.
Źródło: National Post, Science
Autor: PW/map
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!
Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...
Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...
Komentarzy 0