Informacje
 • "No i stało się. Jestem zakochana!"

  13-05-2012 09:51 Doroty Gardias wyznania z Chorwacji

  Tak wygląda zakochana Dorota Gardias

  TVN24, fot. TVN Meteo

  Na naszej chorwackiej turystycznej mapie znalazł się Dubrownik. Każdy, kto tu był, mówił mi: "musisz tam pojechać, zakochasz się w tym miejscu". No i stało się.

  Przyjechałam, zobaczyłam, przez chwilę nie mogłam oddychać i poczułam w sercu, głowie ten niezwykły stan. Słów zachwytu dziś nie brakowało.

  "Kto szuka raju na ziemi…"

  Co krok coś niezwykłego... A to romantyczna uliczka, a to szesnastowieczny zabytek. Tu kameralna knajpka, tam kościółek, który już niejedno widział. Nad starym miastem i tłumem turystów unosi się zapach lawendy sprzedawanej w pięknych haftowanych woreczkach przez tutejsze zielarki. I choć dookoła mnóstwo ludzi, ma się wrażenie, że czas się tu zatrzymał.

  Problemy gdzieś znikają i myślisz sobie: "życie po prostu jest piękne". Bernard Shaw następującymi słowami wyraził zachwyt nad tym miastem "Kto szuka raju na ziemi, niech przyjedzie do Dubrownika".

  Chorwacka perła

  "Perła Adriatyku" - jak mówi się o tym mieście - zachwyca pod każdym względem. Z jednej strony otaczają go góry, z drugiej lazurowe morze, w które można się wpatrywać całymi godzinami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - coś wyjątkowego, zapierającego dech w piersiach.

  Dla mnie Dubrownik to przede wszystkim romantyczne gotyckie, renesansowe i barokowe miasto. To tu Richard Burton całował Elizabeth Taylor podczas ich miodowego miesiąca. Wam także życzę takich pocałunków w Dubrowniku, takich wrażeń, jakie ja miałam i tak pięknej pogody, jaką ma ekipa TVN METEO.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Dlaczego mój komentarz nie został opublikowany?
  Żałosna cenzura...
  ~Sebastian /2012-05-13 13:15
 • Zakochała się w Dubrovniku barany...
  Oczywiście kmioty z Polski tylko narzekają. Jasne co was obchodzi Dubrovnik, najdalej byliście na wycieczce w... Tesco, dla was ważne jest zjesc ,wypić , powyzywać tych którzy inaczej myślą i żyją. TO JEST ŻENADA polaczki...
  ~olkij78 /2012-05-13 13:13
 • dorcia
  ale NEWS-zwala znóg...
  ~emeryt /2012-05-13 13:12
 • Zakochana Gardias -
  a co mnie to obchodzi - chyba że przez to w Polsce będzie lepsza pogoda !!!
  Swoją drogą mam jej już po dziurki w nosie !
  ~Marian /2012-05-13 13:08
 • Szkoda...
  Szkoda, że teraz TVN Meteo jest nowe kiedyś było lepsze np. P. Tomasz Wasilewski jak był wieczór meteo prowadził 17 a czasem 20 minut i były rozmowy telefoniczne ale w. ogóle kiedyś lepiej było bo teraz to nawet deszcz trudno zauważyć w telewizorach albo niszczą to, że na początku są prognozy na 2 dni po prawej stronie. Cóż....
  ~Szkoda /2012-05-13 13:06

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...