Informacje
 • "Myślałem, że orbituję wokół Marsa!"

  26-05-2021 11:32 Niesamowite zdjęcie astronauty z ESA

  Niezwykłe zdjęcie satelitarne Ziemi

  ESA/NASA–T. Pesquet

  Chociaż Ziemię i Marsa dzieli odległość około 225 milionów kilometrów, czasami te dwa światy są bardziej do siebie podobne, niż nam się wydaje. Dowiódł tego astronauta z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

  Mars, nazywany Czerwoną Planetą ze względu na rdzawy odcień gleby, znacząco różni się od Ziemi. Jak się jednak okazało, te dwie planety potrafią wyglądać niemal identycznie. Dowiódł tego astronauta z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Thomas Pesquet, robiąc zdjęcie naszej planety z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

  "Myślałem, że orbituję wokół Marsa"

  Pesquet przebywa na ISS od 23 kwietnia 2021 roku. Spędzi tam sześć miesięcy. To jest jego druga misja.

  "Myślałem, że orbituję wokół Marsa, gdy zobaczyłem ten widok! Żadnej chmury w zasięgu wzroku i czerwone kolory rozciągające się aż po horyzont. Tak właśnie wyobrażam sobie to, jaki widok miał łazik Perseverance podczas podejścia do lądowania" - skomentował zdjęcie Thomas Pesquet. "Naukowcy wierzą, że Mars był kiedyś zupełnie inną planetą, a jego środowisko zmieniało się przez miliardy lat. Wiedza o jego historii może pomóc nam zadbać o przyszłość Ziemi" - dodał.

  Ziemskie pustynie

  Zdjęcie satelitarne prawdopodobnie uchwyciło którąś z ziemskich pustyń. Może to być położony w Czadzie i Libii masyw górski Tibesti. Góry te są częścią Sahary, pustyni, która zajmuje 31 procent całego kontynentu afrykańskiego i która jest dobrze znana ze swojego pięknego pomarańczowego piasku.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...