Informacje
 • Kupił banany, znalazł skorpiona.
  "Boję się, że jest ich więcej"

  13-09-2015 14:17 Egzotyczne znalezisko
  Kupił banany, znalazł skorpiona. <br />"Boję się, że jest ich więcej"

  Skorpion znaleziony w bananach

  Kontakt 24/~kuba1802

  Sporo strachu najadła się rodzina pana Jerzego, gdy w sobotę kupiła banany w jednym z krakowskich supermarketów. Okazało się, że w owocach ukrył się skorpion, który nagle wypadł na podłogę. Zdjęcia pajęczaka otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  To miał być spokojny sobotni wieczór, umilony koktajlem bananowym. Pan Jerzy wybrał się do jednego z krakowskich marketów, gdzie kupił kiść bananów. Już w domu okazało się, że razem z owocami przyniósł nieprzewidzianego gościa.

  - Przy wyłączaniu światła w kuchni zobaczyłem dziwnego pająka na podłodze. Po dokładnym przyjrzeniu zorientowałem się, że jest to skorpion - opowiada nam autor zdjęć. Znalezisko ma około 3 centymetrów długości i brązowo-żółtą barwę.

  "Nie chcę go zabić"

  - Szybko zamknąłem go w słoiku i poinformowałem policję - dodaje Reporter 24. W jego domu pojawili się strażnicy miejscy, ale nie mogli zabrać ze sobą egzotycznego pajęczaka. - Podali mi kontakt do sklepów zoologicznych, życząc z uśmiechem na twarzach dobrej nocy. Teraz przeszukują mieszkanie w obawie, że może ich być więcej - kwituje pan Jerzy.

  - Rzeczywiście około północy otrzymaliśmy zgłoszenie o skorpionie znajdującym się w mieszkaniu. Strażnicy miejscy udali się na miejsce, ale nie zabrali go z lokalu - poinformował nas oficer dyżurny krakowskiej straży miejskiej. Jak zapewnił strażnicy nie zajmują się odławianiem zwierząt.

  - Mam zamiar skontaktować się ze sklepem zoologicznym, by dowiedzieć się co z tym znaleziskiem zrobić. Najłatwiej byłoby go zabić jak pająka, ale tego nie chcemy robić. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, czy ten skorpion to zagrożenie dla zdrowia, bo przecież sklepy powinny bardziej uważać - kończy Reporter 24.

  Może zaboleć

  Zdjęcia pokazaliśmy Jackowi Szubertowi, ekspertowi w dziedzinie skorpionów. - Jest to przedstawiciel najpopularniejszego w Europie rodzaju skorpionów: Euscorpius. Naturalnie występują one na terenie ciepłych europejskich i wschodnioazjatyckich krajów, od Hiszpanii po Rosję - wyjaśnił w rozmowie z Kontaktem 24.

  - Są to wyjątkowo łagodne gatunki, nieskore do używania jadu. Posiadają jednak jad, który jest bardzo łagodny. Nie odnotowano ani jednego zagrożenia zdrowia człowieka w wyniku ukłucia - dodaje. Jak podkreślił, atak tego typu skorpiona może spowodować zaczerwienienie i szczypanie. Może więc zaboleć.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • SPOTKAŁEM
  2 razy w hotelu w Chorwacji, przylazły do wody po ścianie na 2-3 piętro,w recepcji mówili że nie groźna ale ubiłem kapciem
  ~CRO /2015-09-14 13:40

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....