Informacje
 • Kozica w wielkiej zaspie i czujni kolejarze. Niecodzienna akcja ratunkowa

  09-01-2019 19:49 W Austrii od kilku dni sypie śnieg

  Personel pociągu przemierzającego austriacką Styrię zauważył, że lawina zasypała kozicę. Na pomoc zwierzęciu, uwięzionemu w wielkiej zaspie, ruszyło dwóch mężczyzn z łopatami.

  Wszystko działo się we wtorek na trasie kolejowej między miastami Admont i Hieflau (kraj związkowy Styria), w pobliżu Parku Narodowego Gesaeuse.

  Kozicy szczęście w nieszczęściu

  Pociąg przewoźnika Oesterreichische Bundesbahnen (OeBB) zatrzymała lawina, która zeszła na tory. Pracownicy zauważyli, że masa śniegu całkowicie zasypała kozicę w pobliżu torowiska.

  Dwóch mężczyzn wyskoczyło z lokomotywy i z łopatami ruszyło na pomoc. Odkopanie zwierzęcia zajęło dobrych kilka minut, ale wysiłek się opłacił. Uwolniona kozica odbiegła w dal.

  Rzecznik prasowy OeBB przyznał, że zwierzę miało wiele szczęścia, ponieważ zostało zauważone tuż po zejściu lawiny. Samo nie zdołałoby wydostać się z pułapki i gdyby nie kolejarze, nie miałoby szans na przeżycie.

  Śnieżyce w Austrii

  W Austrii od kilku dni utrzymują się opady śniegu. Od wtorku w większości kraju obowiązują czerwone alerty, podobna sytuacja ma się utrzymać do piątku. Przewiduje się, że w tym czasie spadnie łącznie do 60 centymetrów nowego śniegu, którego i wcześniej nie brakowało.  Na przykład w rejonie Salzburga we wtorek na wysokości 2317 metrów nad poziomem morza grubość pokrywy śnieżnej osiągała prawie trzy metry.

  Wiele dróg zostało zablokowanych, szczególnie w Styrii. W dolinie Soelktal odciętych od świata zostało około dwóch tysięcy ludzi, w tym turyści.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...