Informacje
 • Dramat ofiar trzęsienia wygrywa

  23-07-2011 13:45 Wygrana prestiżowego konkursu fotograficznego
  Dramat ofiar trzęsienia wygrywa

  Człowiek z Anagawy - zwycięzca konkursu Yonhap

  Hiroto Sekiguchi/The Yomiuri Shimbun/PAP/EPA

  Marcowe trzęsienie ziemi w Japonii i następująca po nim fala tsunami, która wyniszczyła Kraj Kwitnącej Wiśni, pochłonęły ponad 20 tysięcy ofiar. Miliony ludzi natomiast straciło swój dobytek. Dramat Japończyków opisywały media na całym świecie. Obrazy przedstawiające grozę tamtych dni wygrywają prestiżowe konkursy fotograficzne.

  Fotografia, która wygrała prestiżowy konkurs Yonhap International Awards Press Photo organizowany w Seulu, obrazuje cierpienie ludzi, którzy stracili wszystko po przejściu fali tsunami. Mężczyzna widoczny na zdjęciu jest mieszkańcem wyniszczonego, japońskiego miasta Anagawa.

  Autorem zdjęcia jest Hiroto Sekiguchi, który na co dzień pracuje w japońskiej gazecie "Yomiuri Shimbun". Dziennik uznawany jest za największy na świecie w aspekcie nakładu. Nagroda została przyznana przez jury w kategorii "Zapewnienie samowystarczalności środowiska".

  Ziemia i woda zaatakowały

  W marcu br. wschodnią Japonię dotknęło niezwykle silne trzęsienie ziemi, w wyniku którego fala tsunami o niespotykanej dotychczas sile wdarła się na 10 kilometrów w głąb lądu i zniszczyła wszystko na swojej drodze. Ponad 20 tysięcy osób zginęło lub zostało uznanych za zaginione.

  Kataklizm zmiótł z powierzchni Ziemi całe miasta, odebrał setkom tysięcy ludzi dach nad głową i dorobek całego ich życia. W wyniku trzęsienia ziemi uszkodzone zostały też reaktory elektrowni atomowej Fukushima. Japoński Czerwony Krzyż wciąż zbiera fundusze, które przeznacza na niesienie pomocy ofiarom kataklizmu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....