Informacje
 • Boisz się, że w dniu twojego ślubu będzie padać? Da się tego uniknąć

  05-02-2015 11:03 Pewna firma specjalizuje się w zasiewaniu chmur
  Boisz się, że w dniu twojego ślubu będzie padać? Da się tego uniknąć

  Pogoda w dniu ślubu lubi płatać figle

  Shutterstock

  Nie możesz doczekać się swojego ślubu i chciałbyś aby wszystko ułożyło się po Twojej myśli? Nad pogodą ciężko jest zapanować - zdarza się, że w ten szczególny dzień musimy chować się przed deszczem. Francuzi oferują jednak usługę, która ma zapewnić młodej parze wyśmienitą pogodę w najważniejszym dla niej dniu.

  Planujące ślub pary, którym sen z powiek spędza obawa, że ich uroczystość zepsuje deszcz, od niedawna mogą zapewnić sobie na ten ważny dzień idealną pogodę. Taką usługę za około 133 tys. euro (ponad pół miliona złotych) oferuje brytyjska firma działająca we Francji.

  Chemiczny zabieg

  Ta nie najtańsza usługa, fachowo nazywana zasiewaniem chmur, polega na rozpyleniu z samolotu substancji chemicznej - w tym przypadku jodku srebra -w okolicy chmur. Prowadzi to do kondensacji pary wodnej, wywołując opady deszczu w kontrolowanym terminie i oczyszczając niebo na wielki dzień młodej pary - pisze brytyjski dziennik "The Independent".

  Niezawodna metoda ma ograniczenia

  Cała operacja zajmuje ok. trzech tygodni.

  - Kontrolowany deszcz powinien spaść w ciągu 24 godzin od "zasiania" chmury - przekonuje właściciel firmy, która swoje usługi oferuje obecnie w wybranych miejscach we Francji, ale w przyszłości chce rozszerzyć działalność na Wielką Brytanię.

  Firma twierdzi, że jest w stanie zagwarantować 100-procentowy sukces, jeśli nie wystąpią ekstremalne zjawiska pogodowe w rodzaju huraganu. Eksperci spierają się jednak co do skuteczności tej metody.

  Jeśli bierzesz ślub w którymś z europejskich miast w najbliższym czasie, za późno by zamówić sobie odpowiednią aurę. Sprawdź, jaką pogodę przewidują synoptycy w nadchodzących dniach:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...