Informacje
 • 16 najlepszych ujęć 2016 roku. NASA wybrała najpiękniejsze zdjęcia Ziemi

  20-12-2016 20:36 Wszystkie zrobione przez astronautów z ISS

  Najpiękniejsze zdjęcia Ziemi

  NASA

  Astronauci przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej robią co roku około tysiąca zdjęć. Naukowcy z NASA w tym roku wybrali spośród nich 16 najpiękniejszych fotografii naszej planety i zjawisk, które na niej występują.

  Ziemia często nas zachwyca. Szczególnie pięknie wygląda z lotu ptaka, a im wyżej znajduje się obserwator, tym bardziej urzekające są widoki. Astronauci przebywający na ISS mają to szczęście, że codziennie mogą je podziwiać z okien stacji. Rozświetlone miasta, góry, wielobarwne jeziora i rzeki, czy chmury i zorza polarna widziane z zupełnie innej perspektywy niż zazwyczaj to tylko niektóre z pięknych obrazów widzianych z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  16 z 1000 zdjęć

  Astronauci robią z ISS zdjęcia niemal codziennie, przez co co roku zbiera się ich około tysiąca. Naukowcy z należącego do NASA Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona wybrali 16 najlepszych fotografii zrobionych w ciągu 2016 roku.

  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajduje się na orbicie okołoziemskiej na wysokości 400 km. Okrąża Ziemię 16 razy w ciągu każdej doby, poruszając się z prędkością 27 tys. km/h.

  Niezwykłe widoki

  Badacze z NASA wybrali zdjęcia, na których widać rozświetlony nocą Dubaj, Jezioro Nasera w Afryce, jezioro Urmia w Iranie, wulkan Fudżi w Japonii, pustynię Namib w Afryce, kalderę wulkanu Santoryn na Morzu Śródziemnym, zbiornik wodny Itaparica w Brazylii, lodowiec Perito Moreno w Argentynie, solnisko Salar de Atacama w północnym Chile, wyspę Weda oraz wulkan Sangeang Api w Indonezji, a także piękne chmury, zorzę polarną i wspaniały zachód słońca.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....