Informacje
 • Ulubione tematy filmowe i muzyczna przyszłość. Biegiem z L.U.C.-iem

  23-09-2018 11:11 "L.U.C. and run"
  Jaką muzykę filmową lubi L.U.C.? Foto: TVN24 | Video: TVN24

  O muzyce filmowej, współpracy z polskimi aktorami i planach muzycznych na przyszłość - to tematy, o których podczas biegu rozmawiał Daniel Stenzel z muzykiem Łukaszem "L.U.C." Rostkowskim.

  Łukasz "L.U.C." Rostkowski to polski raper, beatbokser i producent muzyczny. Zajmuje się także reżyserowaniem teledysków. W trakcie porannego biegu z Danielem Stenzelem opowiadał o swoich najnowszych projektach muzycznych i planach na przyszłość.

  Muzyka filmowa inspiruje

  Jak podkreśla L.U.C., muzyka filmowa była jego pasją od zawsze. Jego ulubionym jest temat do filmów "Vabank" i "Vabank II, czyli riposta", stworzony przez Henryka Kuźniaka. Wśród jego ulubionych polskich kompozytorów filmowych znajdują się też Henryk Wars i Krzysztof Komeda. Rostkowski na swojej liście ma także ścieżkę filmową do "Paragrafu 187", na której znajdują się utwory m.in. zespołu Massive Attack.

  - Bylem pomiędzy wieloma gatunkami, jazzem, hip-hopem, elektroniką, ale muzyka filmowa zawsze w tym była - opowiadał na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i weekend" Łukasz "L.U.C." Rostkowski.

  Łukasz "L.U.C." Rostkowski opowiadał też o swoim projekcie "Good L.U.C.K.", płycie zainspirowanej światem filmu. Muzyk zaprosił do niego wielu znanych aktorów, między innymi Tomasza Kota, Arkadiusza Jakubika oraz Katarzynę Figurę. W przyszłości chciałby też tworzyć muzykę do filmu, ale zamierza się tym zająć dopiero wtedy, gdy skończy 40 lat.

  - Ja, jak w coś wchodzę, to wchodzę z całym sercem, a moim wielkim marzeniem jest pisanie muzyki do filmów. Całe lata o tym myślę, tylko że ciągle ściąga mnie scena, festiwale - opowiadał muzyk.

Podziel się:

Polub TVN Meteo Active:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...