Informacje
 • Internetowy teatr i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Biegiem z Borysem Szycem

  22-09-2018 11:28 Poranne bieganie Daniela Stenzela
  Nowy teatr internetowy Borysa Szyca Foto: TVN24 | Video: TVN24

  Pomysł na internetowy teatr i 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - to tematy, które poruszali podczas biegu Daniel Stenzel i aktor Borys Szyc.

  Borys Szyc uczestniczył w tym tygodniu w wydarzeniach związanych z trwającym 43. Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W ostatnim czasie uruchomił też teatr w internecie.

  Popularność polskiego kina

  Jak wspominał aktor, na gdyńskim festiwalu po raz pierwszy pojawił się 17 lat temu, kiedy do kin wchodził film "Przedwiośnie", wyreżyserowany przez Filipa Bajona. W tym roku aktor powrócił z filmem "Kamerdyner", którego twórcą również jest Bajon.

  - To były czasy, kiedy filmy były pokazywane tylko w Teatrze Muzycznym. Było dużo skromniej i środowisko aktorskie było bardziej skonsolidowane - mówił o swoim pierwszym festiwalu Szyc. W tym roku zainteresowanie festiwalem jest bardzo duże. - Ludzie kochają kino i to czuć, ale filmowcy dają im coś od siebie. W tym roku obsada filmowa jest niesamowita - opowiadał Borys Szyc w programie "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24.

  Teatr w internecie

  Borysz Szyc opowiadał również o swoim nowatorskim pomyśle na internetowy teatr "TheMuBa". Jak mówił, inspiracją dla niego była popularność i wejście na polski rynek serwisu Netflix. Aktor chciał, by większa liczba osób mogła czerpać przyjemność z oglądania sztuk teatralnych.

  - Trzeba zrobić coś takiego, żebym ja mógł jeździć z kamerami do teatrów, i ludziom który nigdy nie dotrą do tych teatrów, bo nie mają pieniędzy na to, albo czasu, albo mieszkają za granicą, pokazać na żywo prosto z teatru spektakl - mówił Szyc.

Podziel się:

Polub TVN Meteo Active:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...