Informacje
 • Sześć rytuałów, które pozwolą ci dobrze zacząć dzień

  05-01-2016 17:25 Kilka sposobów na umilenie sobie dnia od samego początku
  Sześć rytuałów, które pozwolą ci dobrze zacząć dzień

  Zaprogramuj się pozytywnie na resztę dnia z samego rana

  Shutterstock

  Moment, w którym otwieramy rano oczy, to najważniejszy moment w ciągu całego dnia. Właśnie wtedy mamy szansę zaprogramować sobie pozytywne nastawienie na resztę dnia.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Konieczność porannego wstawania raduje chyba jedynie typowe "ranne ptaszki". Tym, którzy cierpią, wstając rano proponujemy sześć sposobów na nabranie pozytywnego nastawienia na resztę dnia.

  1. Unikaj ekranów

  Powstrzymaj się rano od dotykania któregokolwiek z urządzeń elektronicznych w innym celu niż wyłączenie alarmu. Pogłaszcz psa, kota lub odezwij się do partnera, dziecka czy współlokatora. Nerwowo przeglądającym SMS-y niewolnikiem mediów społecznościowych i służbowej skrzynki mailowej zdążysz być w pracy. W domu, rano, po prostu zignoruj wszystkie urządzenia.

  2. Zamień espresso na wodę z cytryną

  To nie kawa, a letnia woda ze świeżo wyciśniętym z cytryny sokiem jest tym, co powinno się pić codziennie rano. Dlaczego? Bo pobudza metabolizm, uruchamia proces spalania tłuszczu przy jednoczesnej ochronie mięśni i jest orzeźwiającym, smacznym i zdrowym zastrzykiem energii. A ponieważ po wypiciu szklanki z sokiem należy przez 30 minut wstrzymać się z myciem zębów lub jedzeniem, to oznacza, że mamy akurat pół godziny na prysznic i ubranie się.

  3. Wstań dobrze

  Czy wiesz że z łóżka można wstać... dobrze? Po otworzeniu oczu należy przemóc chęć, by pozostać w łóżku i przeturlać się na prawy bok. Potem trzeba unieść tors do pozycji siedzącej, zanim przyjmiemy pozycję stojącą. Można jednocześnie wyciągnąć ku górze ręce i brodę, dzięki czemu rozciągniemy zastygłe po kilku godzinach bezruchu mięśnie. Poza tym miło jest wydłużyć pobyt w ciepłym łóżku o minutę, poświęcając ją na rozciągnięcie się, prawda?

  4. Ustal sobie cele

  Rozciągając się w łóżku, szykując sobie wodę z cytryną lub kąpiąc się, wyznacz sobie cele do zrealizowania tego dnia. Ogranicz się jednak do trzech, które nie muszą być ambitne, tylko konkretne i realne do wykonania. Może to być np. zobowiązanie do odbioru prania z pralni, spakowania lunchu do pudełka czy zapisanie się na zajęcia jogi w klubie nieopodal.

  5. Rozciągaj się

  Kilka przeciągnięć wykonanych w łóżku i angażujących całe ciało to doskonały sposób by wyskoczyć z łożka bez wrażenia odrętwienia.

  6. Medytuj

  Rano każdy się spieszy, a mógłby pomedytować. Uważasz, że nie masz czasu, a medytacja jest nudna, irytująca i trwa długo, bo ta krótka nic nie daje? Bzdura. To prawda tylko wtedy, kiedy sami się postaramy by tak właśnie było. Tak naprawdę wystarczy minuta w wygodnej pozycji poświęcona na wyciszenie i oczyszczenie umysłu, aby przez resztę dnia emanować spokojem i opanowaniem. Im dłużej medytacja będzie stałym elementem poranka, tym bardziej będziemy doceniali jej dobroczynny wpływ.

   

  To zaledwie kilka rad, które w teorii zna każdy z nas, ale w praktyce nie każdy stosuje. A szkoda, ponieważ dzięki kilku drobnym zmianom możemy stać się spokojniejsi, szczęśliwsi i będziemy mieli więcej pozytywnej energii do działania przez resztę dnia. Warto także dbać o higienę snu i nauczyć się tak zasypiać, aby się... wysypiać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Medytacja
  Ja medytuję, jadąc autostradą 140km/h do roboty
  ~Kuba /2016-01-06 22:01
 • zdrowy sen,a lewa stopa
  hahaa,szczerze mówiąc to wstając lewą stopą nawet mam dobry dzień,ale metody niezłe ,pozdrawiam :)
  ~Dawid /2016-01-06 17:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...