Informacje
 • Suczka przez przypadek przebiegła półmaraton. Miała szansę na podium

  26-01-2016 09:45 Właścicielka twierdzi, że to leniwy piesek
  Suczka przez przypadek przebiegła półmaraton. Miała szansę na podium

  2,5-letnia Ludivine, suczka rasy bloodhound, zajęła 7. miejsce

  Facebook: Elkmont Half Marathon - The Trackless Train Trek

  Większość ludzi, zanim stanie na linii startu by przebiec maraton, miesiącami ciężko trenuje. Zdarzają się uczestnicy, którzy dołączają spontanicznie, biegną i... znajdują się w pierwszej 10. najlepszych zawodników.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Ludivine to licząca dwa i pół roku suczka rasy bloodhound, która mieszka w miasteczku Elkmont w stanie Alabama ze swoją panią 43-letnią April Hamlin. 16 stycznia psina została jak zwykle wypuszczona na dwór, by pobiegała w okolicy i załatwiła swoje sprawy.

  Wyścig zamiast spaceru

  Tego dnia jednak pobiegła nieco dalej niż zwykle. Ludivine dołączyła do biegaczy startujących w półmaratonie Trackless Train Trek Half Marathon, organizowanym tego dnia w okolicy. Gdy rozbrzmiał dźwięk gwizdka startowego suczka po prostu ruszyła razem z zawodnikami.

  Bez podium z ciekawości

  Półmaraton Ludivine ukończyła z czasem 1:32:56, plasując się na nieoficjalnym 7. miejscu, za co otrzymała medal. Niewykluczone jednak, że gdyby nie jej ciekawość świata, znalazłaby się na podium lub nawet wygrała bieg.

  - Za każdym razem, gdy gdzieś znikała, myślałem, że jej się znudziło i wróciła do domu - opowiadał

  magazynowi "Canadian Running Magazine" jeden z liderów biegu 48-letni Jim Clemen, który dobiegł na metę w czasie 1:23:15, zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. - Ale po chwili słyszałem, jak z powrotem się zbliża, wyskakując z zarośli, w które wpadała powęszyć - wyjaśniał.

  "Jest bardzo leniwa"

  Ponieważ Elkmont to niewielka miejscowość, gdzie każdy się dobrze zna, to obecność i chęć biegania Ludivine nikogo nie zaniepokoiła ani nie zdziwiła. Zdumiona natomiast była właścicielka suczki rasy bloodhound April Hamlin.

  - Wiem, że jest bardzo przyjacielska z natury - przyznała kobieta. - Ale nie mogę uwierzyć, że przebiegła półmaraton - stwierdziła. Dlaczego? Ponieważ sunia dotychczas nie przejawiała entuzjazmu do sportu, chociaż jej pani biega. -  Na ogół jest bardzo leniwa - dodała Hamlin.

  A my proponujemy, żeby zamiast podziwiać innych zawodników (w tym tych czworonożnych) dołączyć do nich i do maratonu zacząć przygotowywać się od dziś.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...