Informacje
 • Pierwsze kroki Marty Kuligowskiej na rurze

  11-06-2015 12:15 Jak poradziła sobie prezenterka TVN 24 i TVN Meteo Active?

  Tak zaczynała Marta Kuligowska

  TVN Meteo Active

  Kamila Szczawińska, modelka, która zawojowała zachodnie wybiegi i zyskała międzynarodową sławę, jest także matką, blogerką i miłośniczką... pole dance, czyli tańca na rurze. Marcie Kuligowskiej, prezenterce TVN24 i TVN Meteo Active pokazywała, jak stawiać pierwsze kroki przy metalowym drążku.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Taniec na rurze wymaga siły i wcale nie jest taki prosty, jakby to się mogło wydawać. Marta Kuligowska, prezenterka TVN24 i TVN Meteo Active postanowiła spróbować swoich sił w dyscyplinie, która zyskuje coraz większe grono fanek.

  Pierwsze kroki

  Kuligowskiej pierwsze kroki i sztuczki pokazywała modelka, blogerka, matka, miłośniczka sportów wszelakich - w tym tańca na rurze - Kamila Szczawińska. Ona sama tańcem na rurze zainteresowała się po urodzeniu drugiego dziecka. - Koleżanka pokazała mi swój piękny, wyrzeźbiony brzuch - wspomina. Stwierdziła, że też chce mieć taki. Kupiła więc karnet i "poszła na rurę".

  - Po dwóch miesiącach siniaków, zaczęły mi wychodzić pierwsze figury - mówi i zaznacza, że ćwiczenia sprawiły, że zaczęła lubić samą siebie.

  "To nie jest proste"

  - Na początku może się to wydawać nudne - przyznaje Szczawińska, zapytana o pierwsze lekcje. Bo ćwiczenia to głównie chodzenie wokół rury i wzmacnianie mięśni. Trzeba mieć determinację i dobrego trenera. - Takiego, który nie goni, jeżeli widzi, że dana osoba nie jest jeszcze gotowa, żeby coś zrobić - mówi.

  Ćwiczenia na rurze poprzedzić trzeba rozgrzewką. Pierwszym krokiem, jakiego uczy się przy tańcu, jest "cyrkiel". Polega na odstawieniu nogi od rury, okrążeniu rury i dostawieniu w miejsce, gdzie wcześniej stała. Kolejny krok to taki, któremu towarzyszy "krzesełko". Marta Kuligowska dała radę wykonać obie figury. - To nie jest proste, proszę państwa! - zaznaczyła jednak.

  Porady na początek

  Decydując się na taniec na rurze pamiętaj więc, że na początku nie będzie lekko - zamiast nauczyć się wdzięcznie wyginać, zyskasz najpierw kilka malowniczych siniaków. Przed zajęciami nie smaruj ciała kremem ani oliwką. Najlepszy strój sportowy to krótkie spodenki i dopasowana bluzka na ramiączkach - najlepiej taka, która odsłania brzuch.

  Dziękujemy Lejdis Studio w Warszawie za pomoc w realizacji nagrania.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...