Informacje
 • Odstrasza pluskwy, wydłuża życie. Zalety czerwonego wina

  15-09-2017 16:09 Pomaga tylko pite w umiarze
  Odstrasza pluskwy, wydłuża życie. Zalety czerwonego wina

  Lampka wina dziennie wpływa korzystnie na organizm

  Shutterstock

  O korzyściach, jakie daje picie wina, mówi się ciągle. Założymy się, że o niektórych nie słyszeliście.

  Dobre wiadomości dla miłośników czerwonego wina - Creina Stockley z australijskiego Instytutu Badań nad Winem wychwala zalety tego trunku.

  - Ludzie, którzy regularnie piją umiarkowana ilość czerwonego wina, szczególnie podczas posiłku, mają o 30 procent mniejsze ryzyko zachorowania na choroby serca - powiedziała Stockley. Jak dodaje, wystarczą jedna lub dwie lampki dziennie.

  Picie wina daje jednak dużo więcej korzyści.

  Zaoszczędzisz na dentyście

  Pijący wino często uskarżają się na czerwoną od trunku jamę ustną oraz zęby. Jednakże naukowcy przyznają, że wino ma bardzo dobry wpływ na uzębienie.

  Hiszpańscy badacze wprowadzili do różnych płynów bakterie odpowiadające za wywoływanie chorob jamy ustnej i zębów. Okazało się, że to właśnie wino było najbardziej efektywne w niszczeniu drobnoustrojów.

  Recepta na starzenie się

  Dzięki eksperymentowi przeprowadzonemu w 2012 roku przez zespół badaczy pod kierunkiem Jane E. Cavanaugh z Uniwersytetu Duquesne odkryto resweratrol. Ma on m. in. dobrze wpływać na układ krążenia oraz zwalczać wolne rodniki.

  - Nasze badania wskazują, że naturalny komponent, jakim jest resweratrol, może w rzeczywistości zredukować niedobory niektórych substancji, które są widoczne w naszym starzejącym się społeczeństwie - powiedziała Cavanaugh Amerykańskiemu Stowarzyszeniu Chemicznemu.

  Pluskwy domowe uciekną w dal

  Pluskwy żyją dzięki ludzkiej krwi. Są jednak mniej skłonne do spijania jej, kiedy potencjalny żywiciel napił się wcześniej czerwonego wina - wykazały badania przeprowadzone na Uniwersytecie Nebraska-Lincoln.

  Utrzymasz w zdrowiu umysł

  Według badań przeprowadzonych w Centralnym Instytucie Zdrowia Psychicznego w Mannheim, osoby, które piły kieliszek wina dziennie, miały mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na demencję lub Alzheimera.

  Naukowcy odkryli, że po trzyletnich badaniach osoby, które piły między 50 a 100 mililitrów wina dziennie, miały trzykrotnie mniejsze szanse zachorowanie na demencję niż ci, którzy nie spożywali tego trunku

  Nie utyjesz

  Naukowcy wykazali, że kobiety, które piły umiarkowaną ilość alkoholu podczas posiłku, miały mniejszą tendencję do przybierania na wadze. Takie badania przedstawiono w 2010 roku w raporcie Archiwów Medycyny Krajowej. Dodatkowo w przypadku osób pijących wino istniało najmniejsze prawdopodobieństwo tycia.

  Autorzy raportu zaznaczyli również, że po wypiciu trunku kobietom podwyższał się wydatek energetyczny, co równoważyło liczbę kalorii, które ma w sobie wino.

  Będziesz żyć dłużej

  Naukowcy z nowojorskiego Uniwersytetu Buffalo opisali w  czasopiśmie "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism", że resweratrol sprzyja wudłużeniu życia. Blokuje on cząsteczki prowadzące do powstawania stanów zapalnych, jak również związki we krwi, które kolidują z produkcją insuliny.

  Należy pamiętać, że wszystkie dobroczynne właściwości wina uaktywniają się tylko przy umiarkowanym, a nie nadmiernym spożywaniu tego trunku.

  Sprawdź, jak pozbyć się kaca:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Abolicja! Demarkacja! Konstytuta!
  Alkoholicy... Przecież Miłosiernie Panujący Prezes zakazał picia. Na razie w konkretnych godzinach, potem zakaże pewnie w ogóle.
  ~Czerwony_Nie_Od_Wina /2017-12-04 17:02
 • reklama dzwignia handlu!
  no to trza tera pic!!!
  dobrybajer /2017-09-16 13:03
 • badania amerykańskie?
  Autorom powyższego artykułu radzę korzystać z oryginalnego źródła lub przynajmniej doczytać więcej niż tylko tytuł artykułu, z którego korzystają (dot. badań związanych z pluskwami).
  ~troll /2017-09-16 09:40
 • wino
  pije 1 butelke wina czerwonego regularnie i dobrze sie czuje, dalej tak
  Siggismondo /2017-09-15 17:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...