Informacje
 • Metamorfoza po porodzie. 13 kg w dół.
  "Nie ma, że boli. Trzeba wstać"

  25-04-2015 10:20 Klaudia Szczęsna jest mamą trojga dzieci

  Metamorfoza Klaudii

  TVN Meteo Active

  Mamą być - to niełatwe zadanie. A aktywną mamą - zadanie jeszcze trudniejsze. Dlaczego? Bo czasu dla siebie jest jak na lekarstwo. Klaudia Szczęsna w "Studiu Active" TVN Meteo Active udowadnia jednak, że przy odrobinie samozaparcia i chęci można. Zyskuje się cudowną sylwetkę, więcej energii i przede wszystkim zdrową rodzinę.

  Jak oglądać TVN Meteo Active? Sprawdź numery kanałów

  13 kg w dół

  Klaudia Szczęsna schudła 13 kg. Zapytacie: "tylko?". Aż 13! Wystarczy zobaczyć jej zdjęcie sprzed metamorfozy. Jak to się wszystko zaczęło? Od crossfitu. Ćwiczyła jeszcze zanim zaszła w ciążę, zmotywowana przez swojego obecnego partnera, Dariusza Rzepeckiego, trenera personalnego.

  - Poznaliśmy się na zajęciach grupowych, które prowadziłem. Jak zobaczyłem przysiad Klaudii, to zaimponowała mi, bo był to najlepszy przysiad w grupie. Nasze relacje się pogłębiły - opowiada Darek.

  "Dawałam ostro czadu"

  Klaudia po ciąży przytyła 13 kilo. Bardzo szybko jednak wzięła się za siebie - mięśnie brzucha zaczęła spinać już w pierwszej dobie po porodzie.

  - Uważałam, że im szybciej, tym lepiej. Po około 2-3 tygodniach zaczęłam sobie robić krótkie treningi crossfitowe w domu. Później, po półtora miesiąca, wróciłam na salę. Do zrzucenia miałam jakieś 10 kg no i tam już dawałam ostro czadu - mówi Klaudia.

  Rodzinny crossfit

  Jak sama mówi, najtrudniej jest zrobić pierwszy krok, potem już wszystko jest możliwe. Jej niewątpliwie pomaga partner, dla którego sport to codzienność, praca i pasja.

  - Bez Darka nie byłoby crossfit mamy, nie byłoby trzeciego dziecka. On mi dał dużo odwagi i daje na co dzień, żeby walczyć. Motywuje, wspiera i jest w tym ze mną. Bez niego byłoby o wiele ciężej - twierdzi Klaudia

  Obydwoje postawili na crossfit. - W crossficie chodzi o pokonywanie barier psychicznych, trzeba być naprawdę twardym i w momencie kiedy boli trzeba to przejść i robić swoje dalej - mówi Darek.

  Bez diety ani rusz

  Nie ma efektów treningu bez diety. - Posiłki muszą być zbilansowane, regularnie jedzone. Nie gotuję tłusto, jem odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów - mówi Klaudia.

  Dla niej dieta nie ma nic wspólnego z głodem, to raczej racjonalne odżywianie. A dobre nawyki żywieniowe przejęła cała rodzina.

  - Wszystko jest możliwe. Każda z nas może być w dobrej formie. To zależy tylko od nas. Możemy spełnić każde nasze marzenie, tylko trzeba chcieć, trzeba się do tego zabrać - zachęca Klaudia. To jak, podejmujecie wyzwanie?

  Kolejne motywujące metamorfozy w "Studio Active" TVN Meteo Active 7 dni w tygodniu od 10.30.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...