Informacje
 • Kurczak, kaczka czy indyk? Zobacz, co najlepiej jeść

  07-07-2015 17:47 "Kalorycznik" magazynu "Studio Active"

  Ile kalorii ma kaczka, a ile kurczak i indyk?

  TVN Meteo Active

  Dietetyk kliniczny Katarzyna Kosałka wyjaśniała, ile kalorii zawiera mięso kacze, kurze i indycze oraz jakich składników odżywczych dostarcza nam każde z nich.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Drobiowe mięso zwykle najczęściej gości na naszych stołach z powodu umiarkowanie niskiej ceny. Płacimy za nie zwykle mniej niż za porównywalną ilość mięsa wieprzowego czy wołowego. Uznaje się je także za chudsze i zdrowsze, bo nie niosące za sobą ryzyka podniesienia poziomu np. tak zwanego złego cholesterolu. Ale ile konkretnie kalorii kryje się w ptasim mięsie?

  Kaloryczna i zdrowa

  100 g mięsa kaczego dostarcza aż 308 kcal. - Zawartość tłuszczu w mięsie wynosi niecałe 30 g - zaznaczyła dietetyk kliniczny Katarzyna Kosałka. - Ciekawostką jest także to, że mięso z kaczki dostarcza dość dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, korzystnych dla osób leczących się z chorób krążeniowych - dodała.

  W kolei 100 g mięsa kurzego dostarczy nam 160 kcal. Jednak kurze mięso niestety jest często bogate nie tylko w białko, ale zanieczyszczenia środowiskowe.

  Jedz indyki!

  Najmniej kalorycznego mięsa dostarcza indyk. W 100 g mięsa znajduje się zaledwie 130 kcal. Jest też mięsem bardzo chudym - w 100 g produktu znajduje się jedynie 7 g tłuszczu.

  - Jest pełnowartościowym źródłem białka, zawiera sporo witaminy A, B, potasu, cynku, magnezu i jest szczególnie polecane alergikom, ponieważ przyswaja najmniej zanieczyszczeń takich jak metale ciężkie czy dioksyny - mówi dietetyk.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Re: do Pana Kurczaka
  Ty,Panie Kurczak, twoja wypowiedź jest bolesna i z epoki kamienia łupanego chyba..gratuluję, inteligencja wyjątkowa hehe
  ~hehe19 /2015-07-16 13:59
 • Re:
  To jest przecież info porównawcze 3 produktów mięsa drobiowego. Tu nikt nie namawia do jedzenia całego kurczaka!!! i ładowania kalorii, tylko omawia średnią kcal w 100g, ew.różnice i co z tych 3 jest najzdrowsze..
  ~czytelnik /2015-07-09 09:00
 • Re:re:
  Chciałabym zobaczyć tych wszystkich elkologów żywiacych sie na pustyniach badź na dalekiej północy. Ciekawe gdzie by znaleźli tę sałatę, A co najciekawsze ci elkolodzy sa zawsze miłośnikami kotów i psów. Ich też karmia sałata ???
  ~Ali /2015-07-08 02:52
 • Dietetyk od 7 boleści
  Każdy na diecie wie ze jada się PIERŚ z kurczaka lub indyka gdyż ma najmniej kalorii. A tutaj nawmawiają ludziom o MIĘSIE z całego kurczaka i potem powstają diety 1000kcal...
  ~Kurczak /2015-07-07 23:40
 • W kurczakach
  są duże ilosci hormonów wzrostu ,może nam wyrosnąć szybko rak, duże piersi lub inne części ciała
  ~Fxx /2015-07-07 23:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....