Informacje
 • Kurczak, kaczka czy indyk? Zobacz, co najlepiej jeść

  07-07-2015 17:47 "Kalorycznik" magazynu "Studio Active"

  Ile kalorii ma kaczka, a ile kurczak i indyk?

  TVN Meteo Active

  Dietetyk kliniczny Katarzyna Kosałka wyjaśniała, ile kalorii zawiera mięso kacze, kurze i indycze oraz jakich składników odżywczych dostarcza nam każde z nich.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Drobiowe mięso zwykle najczęściej gości na naszych stołach z powodu umiarkowanie niskiej ceny. Płacimy za nie zwykle mniej niż za porównywalną ilość mięsa wieprzowego czy wołowego. Uznaje się je także za chudsze i zdrowsze, bo nie niosące za sobą ryzyka podniesienia poziomu np. tak zwanego złego cholesterolu. Ale ile konkretnie kalorii kryje się w ptasim mięsie?

  Kaloryczna i zdrowa

  100 g mięsa kaczego dostarcza aż 308 kcal. - Zawartość tłuszczu w mięsie wynosi niecałe 30 g - zaznaczyła dietetyk kliniczny Katarzyna Kosałka. - Ciekawostką jest także to, że mięso z kaczki dostarcza dość dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, korzystnych dla osób leczących się z chorób krążeniowych - dodała.

  W kolei 100 g mięsa kurzego dostarczy nam 160 kcal. Jednak kurze mięso niestety jest często bogate nie tylko w białko, ale zanieczyszczenia środowiskowe.

  Jedz indyki!

  Najmniej kalorycznego mięsa dostarcza indyk. W 100 g mięsa znajduje się zaledwie 130 kcal. Jest też mięsem bardzo chudym - w 100 g produktu znajduje się jedynie 7 g tłuszczu.

  - Jest pełnowartościowym źródłem białka, zawiera sporo witaminy A, B, potasu, cynku, magnezu i jest szczególnie polecane alergikom, ponieważ przyswaja najmniej zanieczyszczeń takich jak metale ciężkie czy dioksyny - mówi dietetyk.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Re: do Pana Kurczaka
  Ty,Panie Kurczak, twoja wypowiedź jest bolesna i z epoki kamienia łupanego chyba..gratuluję, inteligencja wyjątkowa hehe
  ~hehe19 /2015-07-16 13:59
 • Re:
  To jest przecież info porównawcze 3 produktów mięsa drobiowego. Tu nikt nie namawia do jedzenia całego kurczaka!!! i ładowania kalorii, tylko omawia średnią kcal w 100g, ew.różnice i co z tych 3 jest najzdrowsze..
  ~czytelnik /2015-07-09 09:00
 • Re:re:
  Chciałabym zobaczyć tych wszystkich elkologów żywiacych sie na pustyniach badź na dalekiej północy. Ciekawe gdzie by znaleźli tę sałatę, A co najciekawsze ci elkolodzy sa zawsze miłośnikami kotów i psów. Ich też karmia sałata ???
  ~Ali /2015-07-08 02:52
 • Dietetyk od 7 boleści
  Każdy na diecie wie ze jada się PIERŚ z kurczaka lub indyka gdyż ma najmniej kalorii. A tutaj nawmawiają ludziom o MIĘSIE z całego kurczaka i potem powstają diety 1000kcal...
  ~Kurczak /2015-07-07 23:40
 • W kurczakach
  są duże ilosci hormonów wzrostu ,może nam wyrosnąć szybko rak, duże piersi lub inne części ciała
  ~Fxx /2015-07-07 23:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...