Informacje
 • Kulki mocy Jabłczyńskiej.
  Tak przetrwała pół Ironmana

  14-05-2015 11:26 Aktorka "Na Wspólnej" o lizbońskim triathlonie

  Joanna Jabłczyńska o triathlonie w Lizbonie

  Joanna Jabłczyńska w "Studiu Active" opowiadała o przygotowaniach do triathlonu Ironman 70.3, który jest znany pod nazwą Half Ironman. Aktorka przygotowywała się do zawodów, gdzie musiała pokonać 1,9 km płynąc, 90 km jadąc na rowerze i 21,1 km biegnąc.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Nazwa triathlonu Ironman 70.3 - 70.3 - wywodzi się z sumowania mil z poszczególnych dyscyplin wyścigu w milach: 1,2+56+13,1=70,3 mili. Jest to połowa klasycznego wyścigu Ironman rozgrywanego na dystansach: 3,8 km pływania, 180 km roweru i 42,2 km biegu.

  Biegiem, na rowerze i wpław

  Właśnie pół klasycznego Ironmana udało się pokonać aktorce Joannie Jabłczyńskiej. - Ja jestem i zawsze zostanę amatorem - podkreśliła jednak w "Studio Active" aktorka. - Nie mam organizmu sportowca, natomiast jestem bardzo ambitną osobą - zaznaczyła. - Wyznaczam sobie jak najtrudniejsze cele - wyjaśniła Jabłczyńska.

  "Musiałam się nauczyć pokory"

  Joanna Jabłczyńska jeszcze przed zawodami wiedziała, że poradzi sobie z pływaniem i jazdą na rowerze. Jak podkreśla - jechać może w nieskończoność, jeśli tylko ktoś podaje jej wodę i coś do jedzenia. Większym wyzwaniem był etap, gdzie musiała biec.

  - Ja chyba przez pięć sezonów zbierałam się do tego biegania - przyznała. - Wydawało mi się, że skoro jestem takim sportowcem, to znaczy tyle trenuję, to od razu muszę biegać maratony sprintem - stwierdziła. - Musiałam się nauczyć pokory - przyznała.

  "Robię to dla przyjemności"

  Spokorniała także w kwestii celu. - Na początku to miał być cel do pełnego Ironmana - wspomina. Jednak gdy zrobiła połówkę, zaczęła mieć wątpliwości. - Jest na tyle ciężka i wyczerpująca dla organizmu, że doszłam do wniosku, że nie wiem, czy jest sens robić całość - przyznała w "Studiu Active" Jabłczyńska. Teraz nie jest pewna, czy ukończenie całego Ironmana dałoby jej frajdę. - A ja mimo wszystko robię to dla przyjemności - zaznaczyła.

  Kulki mocy

  Podczas wyczerpującego trathlonu Jabłczyńska ratowała się - jak sama je nazywa - "kulkami mocy".

  - To jest masło orzechowe połączone z płatkami, jakimi chcesz, plus co nam się podoba: trochę kaszy jaglanej, jagody goji - wspominała. - Wszystko mieszamy i lepimy kulki - wyjaśniła, podkreślając, że dla niej jako bezglutenowej weganki taki posiłek podczas zawodów jest znakomitym rozwiązaniem.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...