Informacje
 • Jak sprawić, by dziecko chętnie jadło

  30-09-2015 13:03 Porady ekspertów w "Studio Active"

  Są sposoby na to, aby dziecko jadło II śniadanie w szkole

  TVN Meteo Active

  Kanapka do szkoły jest nudna i przegrywa z batonikiem, który syci tylko na chwilę, jednocześnie zwiększając ryzko nadwagi u dziecka. Jak więc przygotowywać posiłki, aby dziecko chętnie je zjadało?

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Dzieci mają to do siebie, że często zmieniają im się upodobania kulinarne. Szynka, która smakowała wczoraj, dziś jest okropna i w ogóle "fu". Na dodatek będzie niemile widziana w kanapce, którą miało dziecko zjeść w szkole. Niejedna Mama znalazła się w takiej sytuacji.

  Bez smaku na zdrowie

  Dzieci tym trudniej teraz żywić ze względu na zmiany poczynione przez rząd, na podstawie których ze sklepików zniknęły słodkie i niezdrowe przekąski, a ze stołówkowej kuchni praktycznie całkowicie usunięto cukier, przyprawy i sól. Nic więc dziwnego, że dzieci oddają talerze z praktycznie nietkniętym jedzeniem, skoro w domu przyzwyczajone są do tego, że potrawy są doprawiane.

  Kluczowa współpraca

  - Bardzo ważna w tej sytuacji jest współpraca rodziców i szkół czy przedszkoli - podkreśliła dietetyk Agnieszka Senk, matka trójki dzieci, która wraz z psycholog Katarzyna Scheibe z poradni PrimoPsyche wyjaśniały, jakimi sposobami można zachęcić dziecko do jedzenia przygotowywanych przez rodziców zdrowych posiłków.

  - Trzeba dać czas na to, aby te nawyki się zmieniły - podkreśliła Scheibe nawiązując do zmian w ilości soli dodawanej do potraw. - To z dnia na dzień się nie zadzieje, odzwyczajanie się wymaga czasu - podkreśliła. By ułatwić dziecku zmianę preferowanych smaków najlepiej wprowadzić zmiany we własnej kuchni, zmniejszając stopniowo ilość soli dodawanej do posiłków.

  Oczaruj pociechę

  - Dzieci ze względu na to, że są wzrokowcami, bardzo lubią kolor. Trzeba je potrawą oczarować - podkreśliła Agnieszka Senk. - Przygotowując dziecku posiłek do szkoły warto się zastanowić, co by mu poprawiło humor. Może to być wrap owinięty w kolorową serwetkę, a może czasami warto załączyć króciutki liścik "kocham Cię", jakiś gadżet czy kolorowy długopis - podpowiadała.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Może jeszcze kluczyki do porche?
  Głodne dziecko zje drugie śniadanie w szkole nawet wtedy, gdy będą to zwykłe kanapki i obrzydliwą szynką, serem i listkiem sałaty. Jeśli nie chce, to niech nie je. Żadnych batoników, wafelków, cukierków. Normalne jedzenie=normalne dziecko
  ~Nauczycielka /2015-09-30 15:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...