Informacje
 • Ile kalorii mają wakacyjne przekąski?

  18-07-2015 16:17 Dietetyk o naszych ulubionych przysmakach

  Polacy kochają gofry

  Justine Jablonska/ Flickr

  Lody, gofry, frytki i zapiekanki. To nasze ulubione wakacyjne przekąski. Jeśli nie chcesz przytyć na urlopie, lepiej z nich zrezygnuj, bo mają tyle kalorii co obiad - ostrzega w "Studio Active" dietetyk Aneta Łańcuchowska.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW


  Będąc nad morzem, trudno oprzeć się kulinarnym atrakcjom w postaci słodkich i słonych przekąsek. Najchętniej sięgamy po lody, gofry i frytki. Dietetyk Aneta Łańcuchowska nie zostawia na nich suchej nitki.

  -  Zawierają bardzo dużo tłuszczu, bardzo dużo cukru, bardzo mało witamin i składników mineralnych oraz bardzo mało błonnika - tłumaczy.

  Nie dostarczają naszemu organizmowi nic poza tłuszczem i węglowodanami. Już na godzinę po ich zjedzeniu znów czujemy się głodni i sięgamy po kolejne. Jeśli po gofra czy frytki będziemy sięgać raz dziennie, to z pewnością wrócimy z wakacji z nadprogramowymi kilogramami i oponką na brzuchu.

  Ile to ma kalorii

  Porcja frytek to ok. 124 gramy, a w 100 gramach frytki mają ok. 340 kcal. Oznacza to, że niewinnie wyglądająca tacka z frytkami zawiera ok. 370 kcal, a to tyle, ile ma obiad.

  Niewinnie wyglądający gofr to 140 kcal, ale bez cukru pudru. Z cukrem pudrem to już ok. 200 kcal, a z bitą śmietaną, owocami i polewą to ok. 400 kcal.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • wakacje to przyjemność nie katorga
  Pani która to pisała chyba miała smutne dzieciństwo. Jedno to mieć umiar w zażywaniu przyjemności a drugie to "celibat" kulinarny. Aż się przykro robi czytając takie artykuły z myślą że rodzice wezmą sobie to do serca i zabronią dzieciom poznania smaku nadmorskiego gofra czy loda.
  ~Jacek /2015-07-18 18:55

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...