Informacje
 • Ile kalorii mają naleśniki z serem, a ile z dżemem?

  30-07-2015 08:50 Materiał magazynu "Kalorycznik"

  Ile kalorii mają... naleśniki?

  TVN Meteo Active

  Ile kalorii mają naleśniki? Wersja bez czegokolwiek, samo ciasto, dostarcza około 170 kcal. Kaloryczność posiłku zwiększa farsz - np. twaróg z jogurtem i cukrem czy np. nutella. Ile kalorii kryje się w takich daniach wyjaśnia Katarzyna Biłous, dietetyk współpracujący z kliniką rehabilitacyjną ORTOREH.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Porcja naleśnika bez dodatków dostarcza naszemu organizmowi około 170 kcal. Kaloryczność tego posiłku, jak zauważa dietetyk Katarzyna Biłous współpracująca z kliniką rehabilitacyjną ORTOREH, zależna jest jednak bezpośrednio od dodatków, czyli farszu, jakim jest naleśnik wypełniony.

  Słodkie kalorie

  W przypadku porcji 180 g naleśników z farszem w postaci białego twarogu z jogurtem i cukrem, kaloryczność posiłku rośnie nieznacznie, do około 295 kalorii. Nieco mniej, bo 223 kcal., kryje się w takiej samej porcji naleśników z niskosłodzonym dżemem jagodowym.

  - Najbardziej kaloryczną opcją jest naleśnik z nutellą - zauważyła dietetyk. Porcja 180 g dostarcza aż 670 kcal. Ponadto jest to posiłek obfity w tłuszcz, którego w porcji 180 g kryje się aż 30 g. - To dwie łyżki oleju - zauważyła dietetyk.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jak pisalem wielokrotnie- to nie o ilosc kalorii sie tu rozchodzi.
  Pani "dietetyk" powinna przestrzegac przed spozyciem nutelli nie z powodu zawartosci tluszczu, tylko jego jakosci i innych dodatkow do nutelli.
  Tluszcz zwierzecy jest zdrowy i moze byc spozywany bez limitow, natomiast tluszcze roslinne (w wiekszosci) to syf powodujacy choroby krazenia. Nutella zawiera rowniez genetycznie modyfikowana soje i waniline (syntetyk imitujacy wanilie).
  ~Scisly /2015-08-01 11:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...